Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Melioracja ROD "Granica" w Świnoujściu - 30.06.2017

W dniu 28 czerwca odebrano i oddano do użytku inwestycję, „Melioracja Ogrodów Działkowych Granica ” – projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego, o wartości około 500 tysięcy złotych.
Inwestycję realizowała firma Erobud. Był to pierwszy etap rozpoczętych prac. Działki i altany położone w części ogrodu w kierunku granicy z Gartz, były podtapiane wodami gruntowymi i opadami. Po tych pracach na pewno polepszy się komfort użytkowników działek
Uroczystość odbyła się w świetlicy Ogrodów Działkowych Granica.
W spotkaniu uczestniczyli: Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, przedstawiciele Urzędu Miasta, przedstawiciele wykonawców oraz gospodarze działek.
Wykonawca został wybrany w drodze przetargu i była nim firma „Erobud” Budownictwo Wodne i Melioracyjne Ewa Maksym Gryfina. Koszt inwestycji wyniósł w sumie ponad 500 tys. złotych, ale a połowę udało się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Rodzinne Ogrody Działkowe „Granica” jest największym ogrodem na terenie miasta, założony został w 1964 roku. Na dziś liczy 1299 członków, którzy do dyspozycji mają 911 działek, od siedmiu lat ROD „Granica” prezesuje Teresa Napiórkowska.

źródło: tu.swinoujscie.pl

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio