Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wyprawa obornickich działkowców w Tatry i w Pieniny - 30.06.2017

Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach jest pozytywnym przykładem, gdzie tworzą się piękne więzi przyjaźni pomiędzy działkowcami. 

Oprócz pracy w swoich ogródkach działkowcy znajdują czas na wspólne wycieczki po Polsce, które integrują społeczność ogrodową.

W czerwcu 2017 roku zrealizowali zaplanowaną w ubiegłym roku czterodniową wycieczkę w Tatry i w Pieniny. Pięćdziesięcioosobowa grupa działkowców pod przewodnictwem prezesa Jana Molskiego zwiedziła Zakopane, Dolinę Białego, Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach, willę Kolbę, kaplicę na Jaszczurówce oraz Kościół i cmentarz zasłużonych dla Zakopanego na Pęksowym Brzyzku.

W kolejnym dniu grupa wybrała się w Pieniny, gdzie z łodzi flisackich podziwiała cudowny przełom Dunajca. Odwiedziła również  zabytkowy, klasy zerowej, drewniany kościół w Dębnie Podhalańskim. Podziwiała  zamki w Czorsztynie i Niedzicy oraz urokliwą tamę na Dunajcu.

Dodatkowo na trasie działkowcy zwiedzili zamki w Mosznej i Pszczynie.

Stwierdzić należy, że wspólne przebywanie działkowców pozytywnie wpływa na ich działania w ogrodzie, niweluje wiele nieporozumień oraz mobilizuje do pracy na rzecz "Naszego ogrodu - naszej małej Ojczyzny".

Jan Molski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio