Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręg Podkarpacki na Giełdzie Rolniczej w Boguchwale - 30.06.2017

Giełda rolnicza połączona z Dniami Otwartych Drzwi w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale na dobre wpisała się w harmonogram obowiązkowych czerwcowych imprez nie tylko dla rolników. 

Wystawa zwierząt hodowlanych zawsze przyciąga tłumy ciekawskich dzieci, które z otwartymi buziami przyglądają się prawdziwym zwierzętom. W czasie, kiedy dzieci są zajęte oglądaniem, rodzice odwiedzają okoliczne stoiska.

W sobótkowy weekend 24-25 czerwca br. OZ Podkarpacki wziął udział w cyklicznej Giełdzie Rolniczej. Okręg ma wyznaczone stałe miejsce, którego nie sposób ominąć, dzięki czemu zawsze ma wielu odwiedzających. W tym roku świętujemy 120-lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich i pod tym hasłem promowano dokonania Związku i Okręgu. Członkowie Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD opowiadali o historii ogrodnictwa w Polsce i w regionie, rozdawali Zieloną Rzeczpospolitą i zachęcali do uprawy działek w ogrodach.

Instruktorzy ogrodowi Społecznej Służby Instruktorskiej udzielali porad ogrodniczych i promowali ekologiczne uprawy. Zaprezentowano domki dla owadów pożytecznych, rozdawane były ulotki i gazety o tematyce ogrodniczej. Wiele osób pytało o wolne działki, o to jak ekologicznie uprawiać warzywa i owoce. Bardzo nas cieszy, że amatorzy ogrodnictwa śmielej i częściej sięgają po różne wyciągi roślinne w walce ze szkodnikami i chorobami.

Przed nami Jesienna Giełda Ogrodnicza na terenie PODR w Boguchwale, która odbędzie się na przełomie września i października. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich amatorów ogrodnictwa do odwiedzenia stoiska OP PZD. Wspólnie podsumujemy sezon i  wymienimy się doświadczeniami.

 

Jadwiga Brzozowska

OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio