Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

50-lecie ROD „Kolejarz” w Słupsku - 26.06.2017

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta, w tym Prezydent Marek Biernacki oraz przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Słupsku w osobach Prezesa Wiesława Boratyńskiego, wiceprezesa Stanisława Kosińskiego, Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Zdzisława Tokarka oraz członka Prezydium OZ Pani Longiny Ciesielskiej. Imprezę odwiedziła również przedstawiciele lokalnych mediów z Głosu Pomorza.

Obchody rozpoczęły się odegraniem hymnu działkowców, następnie wręczono zasłużonym działkowcom odznaki przyznane przez Krajową Radę PZD i Okręgowy Zarząd PZD tym, którzy przez dziesięciolecia budowali i pracowali na rzecz ROD Kolejarz. Przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w swoich wystąpieniach poruszyli najważniejsze problemy istotne dla Związku i działkowców, z którymi zmagał się Związek w ostatnich latach. Wręczono okolicznościowy puchar z okazji 50-lecia ROD jak również drzewko jubileuszowe z okazji 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

Jak wynika z dokumentacji, pierwszym działkowcem w Pracowniczym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz” w Słupsku został w 1967 r. Bronisław Waluk. Obecnie na blisko 18 hektarach i ponad 450 działkach funkcjonuje już trzecie pokolenie działkowców. 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio