Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kobieta z pasją - 26.06.2017

W wielu ROD można spotkać pasjonatów, u których miłość, fascynacja bogactwem i różnorodnością, przyrody wyzwala twórczą aktywność. Artystką, dla której przyroda jest natchnieniem do malowania i tworzenia ceramiki jest Agnieszka Kornas Wiśniewska, która, wspólnie z mężem użytkuje działkę w ROD „Chemik” w Żorach.

W 2003 r. ukończyła Instytut Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Pozwoliło to jej łączyć miłość do malarstwa i miłość do przyrody. Przyroda zawsze ją fascynowała. Jej obrazy umożliwiły zatrzymanie miejsc i zjawisk, których inaczej być może nigdy byśmy nie dostrzegli albo przeszli byśmy obojętnie nie zauważając ich piękna. Jak sama o sobie mówi Jej pasją zawsze była natura: góry, łąki, drzewa, kwiaty i ptaki. Postanowiła nie tylko na nią patrzeć, lecz zatrzymać jej piękno na dłużej.

Działka i ROD były dla niej „pracownią”, w której tworzyła. Ulotne chwile w których dostrzegła budowę kwiatów ich kolory, zjawiska świetlne na ich powierzchni przekazuje na płótnach i w ceramice. Maluje w plenerze ogrodu, gdzie co chwilę zmieniają się "modele"- kompozycje natury. Dostrzega fakturę i kolory otaczającej ją przyrody. Mówi, że po doświadczeniach z farbą i płótnem sięgnęła do bardzo wdzięcznego materiału do tworzenia, gliny z niej wyrabia rzeczy użytkowe, misy, wazony, ozdoby, biżuterię. Często daje ponieść się chwili, by zatrzymać jakieś odczucia i przenieść je na glinę. Odbity płatek kwiatu, listek, kolor, kształt, fakturę.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Prowadziła warsztaty malarskie i ceramiczne dla kobiet. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać między innymi w czasie Krajowych Dni Działkowca w Zabrzu w 2016 roku na stoisku Delegatury Rybnik.

Pani Agnieszka tego lata zgodziła się poprowadzić warsztaty ceramiczne na terenie ROD „Chemik” w Żorach. Uczestnicy tych warsztatów będą mogli poznać tajniki nadawania kształtów glinie. Będą mogli zaprojektować i wykonać biżuterię i ozdoby wg swojego projektu. Wszystko będzie zależeć od ich wyobraźni. Zapraszamy do udziału w zajęciach.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio