Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wakacyjne imprezy w ROD - 23.06.2017


Jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i dlaczego nie wolno ufać nieznajomym - m.in. tego nauczą najmłodszych strażnicy miejscy podczas wyjątkowego spektaklu , który zaplanowano w ROD „Wista" w Nowej Hucie. Odbędzie się on już 26 czerwca. „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach" - to edukacyjny spektakl dla dzieci w wieku 5-8 lat zorganizowany przez krakowskich działkowców. Przedstawienie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Rozpocznie się o godz. 10 obok budynku biura ogrodu (przy alejce 15) na os. Mogiła - Przystań nad Wisłą. Na spektakl można się zapisać osobiście w biurze ROD „Wisła" lub elektronicznie wysyłając wiadomość na adres: lukasz471@vp.pl.  Natomiast w połowie lipca, w ogrodzie odbędzie się kreatywny warsztat „Urządzamy nowohuckie mieszkanie" dla dzieci w wieku 7-11 lat. Więcej informacji na profilu FB ROD „Wisła”.

Z kolei 24 czerwca o godzina14:00 w ROD im. Adama Mickiewicza przy ul. Poznańskiej w Jarocinie organizowany jest Drugi Rodzinny Piknik Integracyjny. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez Zarząd ROD w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2017. Wśród zapowiadanych atrakcji między innymi – animacje, loteria fantowa i pokaz straży pożarnej.

Lubisz malarstwo? Przyjedź do Kulowa. Malarze z Japonii tworzą obrazy w Kulowie. Goście z zagranicy inspirują się przyrodą Polski. Jednym z artystów jest Mikiko Yamaguchi z Toyamy, której dzieła są bardzo wysoko cenione. Ostatnio jej obraz wyceniono na kwotę 100 tys. dolarów. Wernisaż prac odbędzie się 24 czerwca o 13:00 na terenie ogrodu działkowego Hutnik w Kulowie.

Na wspólne puszczanie wianków, tańce i śpiewy przy ognisku, a także poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci, zapraszają mieszkańców Słubic zarząd i działkowcy z ROD „Jutrzenka”, który jest organizatorem tegorocznej imprezy. Początek biesiady zaplanowano na godz. 18.00. W programie przewidziano m.in. rozmaite konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, w tym konkurs na najpiękniejszy wianek. Około godz. 23 organizatorzy zabiorą biesiadników na wspólny marsz z pochodniami w stronę stawu przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam odbędzie się puszczanie wianków. Przewidziano też ognisko oraz tradycyjne śpiewy i tańce. Krótko po północy wszyscy chętni wezmą udział w poszukiwaniu kwiatu paproci – dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjną nagrodę.

 W ROD „Chemik” w Żorach w ciągu lata na terenie ROD odbywać się będą warsztaty ceramiczne. Instruktorem będzie jedna z działkowiczek, która łączy miłość do malarstwa z działkową pasją. Uczestnicy będą mogli poznać tajniki nadawania kształtów glinie, wykonać biżuterię i naczynia wg własnych projektów. Informacje o terminach warsztatów pojawią się na stronie internetowej ogrodu.

 

Zachęcamy wszystkich działkowców i zarządy ROD do dzielenia się informacjami o zaplanowanych imprezach, które odbywać się będą w te wakacje na terenie ROD. Informacje prosimy przesyłać na adres: media@pzd.pl

 

AH

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio