Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Niedzielne czerwcowe popołudnie w ROD „Aster” w Opolu - 22.06.2017

Niedzielne popołudnie (11.06.2017) w ROD Aster działkowcy spędzili we wspólnym gronie. Spotkanie pod hasłem „Wspólny odpoczynek w ogrodzie”  zorganizowany został w ramach Programu Rozwoju Społecznego ROD „Aster”. Było to pierwsze spotkanie o takim rekreacyjnym charakterze. W dzisiejszych czasach w dobie cyfryzacji, telefonów komórkowych i gier komputerowych nie łatwo jest zainteresować dzieci i młodzież do wspólnego aktywnego wypoczynku. Dlatego ucieszyliśmy się, gdy jeszcze przed rozpoczęciem nasze dzieciaczki przyszły i z niecierpliwością dopytywały się -Kiedy się zacznie?. Zorganizowane spotkanie nie było przeznaczone wyłącznie dla dzieci, mogli „pobawić się” również dorośli.

20170611_165034 20170611_165724

Gry planszowe i zabawy sportowe odbyły się na Placu Działkowca.  Przestronny plac umożliwił grę w badmintona, darta, były też rzuty kulami. Dla najmłodszych przygotowano kręgle, puzzle, kredki i piłki.  Zainteresowaniem cieszyły się również gry planszowe. Na nasze spotkanie przyszły również osoby starsze. Była to świetna okazja do porozmawiania z sąsiadem, do poznania najmłodszych użytkowników naszego ogrodu, chwili wytchnienia wśród przyjaciół.

20170611_165106

Nasze pierwsze wspólne niedzielne popołudnie w ROD dopełniła piękna pogoda i muzyka. W ramach poczęstunku przygotowano kawę, herbatę i napoje zimne dla ochłody, ciasteczka i drobne słodycze. Zarząd ROD „Aster” widzi potrzebę częstszego organizowania takich spotkań, nie wymagających wielkiego wysiłku ani nakładów finansowych. Następne już 22 lipca – „Od juniora do seniora” tym razem zaprosimy do wspólnej zabawy całe rodziny: wnuki, rodziców, babcie i dziadków. Liczymy, że nie zabraknie i tym razem chętnych do wspólnego spędzenia kilku chwil.

Ewa Rola
Prezes ROD „Aster” w Opolu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio