Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zielona szkoła w ROD im. Ceynowy w Wejherowie - 21.06.2017

Koniec roku szkolnego tuż- tuż, stopnie już wystawione ale dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie pogłębiają wiedzę przyrodniczą w zielonej szkole. Przy okazji przeglądów konkursowych spotkaliśmy dzieci z  klasy III E z panią Dorotą Krauze-Ogonowską, które  miło spędzając czas, uczą się rozpoznawać różne rośliny.

 

Zielona szkoła wyposażona jest w tablice tematyczne: rośliny ozdobne, rośliny sadownicze, rośliny warzywnicze.

 

Po zapoznaniu się z obrazkami na tablicach dzieci wyszukują odpowiednie rośliny na poletkach, które same zagospodarowały. Wcześniej inna grupa dzieci dokonała wysiewu różnych warzyw , które na bieżąco są pielęgnowane. Działka przeznaczona na zieloną szkołę jest obsadzona różnymi roślinami ozdobnymi .

"Ja lubię bób, a ja wolę dynię" – mówią chłopcy pokazując właściwe rośliny…

Jest też piękny zadbany trawnik, na którym można rozłożyć kocyki i spożyć drugie śniadanie lub się po prostu pobawić .

Zielona szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem, czasami jest kilka grup dziennie. Pan Kazimierz Miotk prezes ROD im.Floriana Ceynowy - inicjator zielonej szkoły, bardzo chętnie opowiada dzieciom o roślinach, o ogrodzie, rozbudzając tym samym zainteresowania przyrodą.

Bardzo polecamy innym Zarządom ROD współpracę ze szkołami i udostępnienie wolnych działek na założenie zielonej szkoły. Takie działania dają naprawdę dużo satysfakcji i radości  patrząc jak dzieci poprzez zabawę uczą się przyrody – mówi pan prezes Kazimierz Miotk.

MHN

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio