Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Niezapominajkowe Święto Dzieci w Grudziądzu - 19.06.2017

Tradycyjnie już, jak co roku ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu świętował dzień dziecka. Już po raz czwarty zorganizowano impreże pt. „Niezapominajkowe  Święto Naszych Milusińskich”. Ze względu na nasilenie imprez w dniu pierwszego czerwca w placówkach oświatowych oraz w mieście i płatającą figla pogodę, ogrodowy festyn zorganizowano w sobotę dziesiątego czerwca.

W pochmurny ale ciepły dzień , w godzinach popołudniowych, na parking ogrodowy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, przybyły dzieci wraz z rodzicami, babciami, dziadkami. Kolorowy festyn rozpoczął się od życzeń dla milusińskich, złożonych w imieniu zarządu przez prezes Małgorzatę Jasińską. Organizatorzy zadbali w najdrobniejszych szczegółach by dzieci, które przybyły na ten festyn nie nudziły się ani przez chwilę. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, malowanie twarzy , puszczanie przez dzieci kolorowych baniek mydlanych. Ponadto, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie na motorze oraz w specjalnych ramkach, przygotowanych przez członów zarządu. Odbyło się wiele konkursów, niektóre z nich wymagały uczestnictwa opiekunów. Wiele emocji wzbudzał bieg pokoleń z jajkiem na łyżce, wśród konkurencji zręcznościowych zwijanie na czas przedmiotu na elastycznym ołówku, wyścigi w workach, wesoły tor przeszkód i sumo bumper był dla niektórych dużym wyzwaniem.

 

Dla wszystkich obecnych przygotowano słodki poczęstunek i napoje, każde dziecko otrzymało wspaniałe nagrody. Czas szybko minął przy rytmach piosenek dziecięcych i zabawie, a roześmiane buzie i radość dzieci był największym podziękowaniem dla organizatorów.

To nie ostatnia uroczystość w ogrodzie, zarząd ogrodu planuje zorganizować między ogrodową olimpiadę sportową dla dzieci, która będzie okazją uczczenia 120 lecia powstania pierwszego ogrodu działkowego, dającego fundament do budowania idei ogrodnictwa oraz kolejnych ogrodów.

 

autor:

Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.