Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wizyta dzieci w ROD „Miedzianka” w Polkowicach - 16.06.2017

W dniu 12 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach do ROD „Miedzianka” w Polkowicach.

Wychowankowie mieli okazje zapoznać się z przyrodą, z jej charakterystyką, poznali ciekawostki na temat roślin i owadów. Ważnym elementem było zasadzenie przez dzieci wyhodowanych w Świetlicy Środowiskowej dębów („drzewek przyjaźni”). Dzieciom pokazano również rozmaite formy spędzania wolnego czasu. Chodniki w ogrodowej alei zostały fantazyjnie pokolorowane przez dzieci kredą, a temat tych plastycznych prac brzmiał: ”Jestem odpowiedzialny za…”. Dzieci miały okazję zintegrować się podczas wyjazdu.

Przed wycieczką odbyła się rozmowa profilaktyczna dotycząca odpowiedniego zachowania się w różnego rodzaju miejscach, zapoznano dzieci z regulaminem wycieczki, przepisami BHP oraz bezpiecznego zachowania w trakcie trwania wycieczki. Zarząd ROD przygotował poczęstunek dla dzieci –domowe ciasto, pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz słodycze. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze, ku uciesze dzieci i ich opiekunów.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio