Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Dziecka w ROD "Relaks" w Czechowicach-Dziedzicach - 16.06.2017

Dnia 4 czerwca 2017r na terenie Ogrodu „Relaks” w godzinach od ok. 10.30 do ok. 15.00 – z inicjatywy Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks-Storczyk” , we współpracy z Zarządem Osiedla „Tomaszówka”, przy pięknej słonecznej pogodzie - odbyła się tradycyjna czechowicka impreza z okazji Dnia Dziecka pod nazwą XIII Osiedlowy Dzień Dziecka.         

Na udział w imprezie zapisało się 95 dzieci – w większości z Osiedla „Tomaszówka”, które miały możliwość wybawienia się na dmuchanych atrakcjach, takich jak: zjeżdżalnia oraz zamek czy też sprawdzeniu swoich umiejętności w różnych konkursach  zorganizowanych przez Zarząd Ogrodu, takich jak:

-        rzut piłką do kosza – 33 uczestników,

-        rzut piłeczkami do ping-ponga do pudełka  – 29 uczestników,

-        rzut piłeczkami do tarczy z punktami – 38 uczestników,

-        strzał piłką do bramki – 33 uczestników,

-        konkurs o tematyce przyrodniczej – 10 uczestników.

         Dzięki pomocy Pani Justyny Brożek przez ok. 5h dzieci mogły skorzystać z dodatkowej atrakcji w postaci malowania twarzy.

Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw ogrodowych zostali uhonorowani upominkami rzeczowymi takimi jak: piłki nożne, piłki siatkowe, gry planszowe, puzzle,  paletki do badmingtona, paletki plażowe, słodycze i inne.

Ponadto, każde dziecko miało zapewnione ciepły posiłek (HOT-DOG lub bigos) oraz napoje chłodzące.

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu  Gminy Czechowice-Dziedzice, Zarządu Osiedla „Tomaszówka” oraz Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jest kolejnym tzw. zadaniem publicznym realizowanym przez Zarząd Ogrodu na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

I tutaj należą się serdeczne podziękowania w/w instytucjom za pomoc w zorganizowaniu XIII Osiedlowego Dnia Dziecka, no i oczywiście następującym osobom: Andrzejowi Kaczmarkowi za coroczną pomoc przy przeprowadzeniu wszystkich konkursów, działkowcom: Stanisławie Sadkowskiej, Wandzie Tomaszek, Hannie Warchulskiej, Barbarze Gaca, Wandzie Siuda, Tadeuszowi Sadkowskiemu, Andrzejowi Gnizie za pomoc przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Podziękowania należą się również Panu Sławomirowi Sadkowskiemu za zabezpieczenie oprawy muzycznej podczas imprezy.

Rodzinne Ogrody Działkowe są bardzo interesującą  formą rekreacji i wypoczynku na łonie natury, nie tylko dla działkowców ale również dla członków ich rodzin i znajomych. A przykładem tego były w dniu 04 czerwca 2017r na wielu działkach w Ogrodzie „Relaks” wielopokoleniowe spotkania rodzinne.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio