Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zajęcia przyrodnicze w ROD "Nad Strumykiem" w Toruniu - 14.06.2017

Dnia 13 czerwca  w ROD "NAD STRUMYKIEM" kolejny raz gościliśmy dzieci 4 – 5 letnie z grupy „ZAJĄCZKI”  z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Toruniu.

Na zaproszenie Zarządu ROD przyszły przedszkolaki z nauczycielkami na zajęcia z przyrody.  Zainteresowanie dzieci było olbrzymie pięknymi, kolorowymi rozwijającymi się kwiatami, rosnącymi warzywami i drzewami owocowymi. Zwiedzając Ogród zadawały mnóstwo pytań dotyczących - "a co tu rośnie, co z tego można zrobić lub czy można to jeść. Spostrzegawczość dzieci była imponująca ponieważ zauważyły na drzewach budki lęgowe dla ptaszków. W jednej zamieszkały sikorki bogatki a w innych wróbelki. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził duży ślimak winniczek, który był na alejce. Uwiecznione zostało to na zdjęciu. Dzieci obawiały się, że może go ktoś zdeptać więc przeniosły go w bezpieczne miejsce. Zainteresowały się również  oczkiem wodnym na działce u  Sekretarza Kazimierza Lutomirskiego w którym pływało mnóstwo karasi. Dzieci oczywiście musiały je nakarmić specjalnym granulatem. Wielkie zainteresowanie wzbudził oczywiście piękny plac zabaw z huśtawkami, karuzelą, zjeżdżalnia i piaskownicą lecz w zabawie przeszkodził padający deszcz. Dzieci były bardzo zawiedzione psującą się pogodą więc szybko przemieściły się do świetlicy. Tam czekały na nich dorodne ekologiczne truskawki z działki Prezesa, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków. Dzięki zapobiegliwości Zastępcy Prezesa Jana Burka był również poczęstunek składający się z ciasteczek i wody mineralnej.

Od dzieci otrzymaliśmy piękną pamiątkę – podziękowanie z albumem rysunków wykonanych przez dzieci przedstawiające kwiatki, drzewka i altanki na działkach. Najładniejsze rysunki zostaną zgłoszone do konkursu plastycznego „Przyroda budzi się do życia w Rodzinnych Ogrodach Działkowych”.

Zaprosiliśmy do odwiedzenia Ogrodu jesienią  aby dzieci zobaczyły jak wyglądają działki gdy już na drzewach są owoce, na krzaczkach maliny a warzywa są już dorodne. 

 

Edward Lange - Prezes Zarządu ROD "Nad Strumykiem"

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.