Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Plac zabaw w ROD "Płaszów" w Krakowie - 14.06.2017

Jeden z najstarszych ogrodów działkowych w Krakowie ROD „Płaszów” od kilku dni może się poszczycić posiadaniem placu zabaw dla dzieci.

Pomysł zorganizowania miejsca zabaw dla najmłodszych powstał kilka lat temu, po zorganizowaniu boiska dla starszych dzieci. Boisko cieszy się popularnością, szczególnie w okresie wakacji, młodsze dzieci natomiast nie miały swojego miejsca poza rodzinną działką.

Pierwsze zabawki zjeżdżalnia i huśtawki- koniki „ z odzysku” trafiły na ogród już w grudniu. Zostały bezpiecznie umocowane i zaplanowano dalsze urządzanie placu zabaw. Po podjęciu uchwał przez Walne Zebranie Zarząd ROD „Płaszów” przystąpił do realizacji. Posiadane środki nie pozwoliły na kupno gotowych urządzeń, czy też elementów ogrodzenia, po zakupie składaliśmy zabawki, czy płotki wspólnymi siłami sami . W dniu 3 czerwca zamiast festynu zorganizowano w ogrodzie rodzinne urządzanie placu zabaw: najpierw sprzątanie, grabienie i zbieranie śmieci, a następnie malowanie drewnianego płotka wokół placu.

Dzieci cały czas pomagały rodzicom i dziadkom; po zakończonym malowaniu rozdano naszym dzielnym dzieciakom balony, soczki i ciastka. Mamy nadzieję, że bajecznie kolorowy plac zabaw posłuży przez długie lata dzieciom nie tylko działkowym,
ale i pociechom z sąsiedniego osiedla - ROD „Płaszów ” jest ogrodem otwartym.

Opracowała: Marzena Smęder, prezes ROD "Płaszów" w Krakowie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.