Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” zwrócił uwagę RPO na znaczenie ROD - 06.06.2017

25 maja br. odbyło się spotkanie Stanisława Lewandowskiego, prezesa – współpracującego z PZD – Krajowego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem i jego współpracownikami.

W czasie rozmów poruszano przede wszystkim sprawy  osób niepełnosprawnych, w trosce o poprawę jakości ich życia. Sporą część spotkania poświęcono także sprawom dotyczącym PZD i Rodzinnym Ogrodom Działkowym, które udzielają wyraźnego wsparcia stowarzyszeniu, w postaci przekazywania owoców i warzyw tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Prezes stowarzyszenia, jako działkowiec z Płocka, podkreślił w rozmowie z Rzecznikiem, iż współpraca na tle polityki społecznej z ogrodami działkowymi układa się wzorowo. Proponował także Rzecznikowi, aby umacniał on znaczenie ROD i dbał o ich rozwój i stabilizację. Uwagi te zostały przyjęte z pełnym zrozumieniem.

 

Stanisław Lewandowski

prezes SNRDN

„Pomoc Dzieciom”

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.