Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Dziecka w ROD "Goździk" w Płocku - 05.06.2017

03 czerwca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Goździk” w Płocku odbył się Dzień Dziecka. Najmłodsi działkowcy tłumnie zawitali do „Goździkowej Krainy”, która na chwilę zamieniła się w piracki statek. Animatorzy prowadzący zabawy umilali dzieciom czas spędzany w tym dniu w płockim ogrodzie. Wraz z rodzicami aktywnie spędzili czas na łonie ogrodowej natury.

Zarząd przygotował dla najmłodszych liczne atrakcje, przepyszne pączki z marmoladą oraz uwielbianą przez wszystkich cukrową watę, która ku zdziwieniu dorosłych nie była znana wśród wszystkich dzieci. Sami zresztą wspominali: „jak byłem dzieckiem, wszystko bym dał za tę cukrową watę (…)” – mówił jeden z rodziców.

Nie mogło odbyć się bez quizu, który poprowadził sam Prezes Zarządu Marcin Werner. On to w krótkim słowie przypomniał historię Ogrodu „Goździk”, a także historię ruchu ogrodnictwa w Polsce podkreślając, że „w tym roku wszyscy mam powód do zabawy i świętowania bowiem obchodzimy 120-lecie istnienia ruchu ogrodnictwa. To dużo, czy mało?” – pytał Werner zgromadzone dzieci. „Dużoooooo” – odpowiadały ucieszone dzieci.

Kontynuując mówił, że na działkach nie tylko uprawiano warzywa, zbierano owoce, ale też całymi rodzinami korzystano z odpoczynku, z wygody posiadania działki, z uroku lata i promieni słonecznych. I tak nieustannie od 120 lat. Z mini lekcji Prezesa dzieci dowiedziały się również, gdzie leży najstarszy ogród w Polsce.

Ku zaskoczeniu, przy powtórzeniu materiału w ramach zadawanych pytań, dzieci bez najmniejszego problemu powtórzyły poznane wieści i odpowiedziały na wszystkie pytania. Nagrodą były słodkie paczki przygotowane przez Zarząd ROD, rodziców oraz dziadków.

To była ciekawa i przydatna lekcja połączona z zabawą, podczas której uśmiech i radość tych najmniejszych były tego dnia najważniejsze !!! A były…

MW

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.