Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Dziecka w ogrodach - 01.06.2017

Konkursy, gry, ogniska, pokazy wozów strażacki i policyjnych - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na maluchy w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Imprezy z okazji Dnia Dziecka odbywają się w większości OZ PZD w Polsce.

Działka to nie tylko miejsce uprawy ekologicznych warzyw i owoców. Ogrody coraz częściej otwierają swoje bramy dla społeczności lokalnej. W ROD organizowane są m.in. imprezy plenerowe. Te z okazji Dnia Dziecka na stałe wpisały się w kalendarz ogrodów. Dla milusińskich to ogromna frajda, ponieważ działkowcy dbają o to, żeby przygotować mnóstwo niespodzianek dla tak wyjątkowych gości. W ROD „Jaćwingów” w Suwałkach obchody Dnia Dziecka połączono z uroczystym otwarciem sezonu. - Odwiedził nas przewodniczący Rady Miasta, który wręczał dzieciom słodycze. Przygotowaliśmy dla nich zjeżdżalnie, wiele konkursów z nagrodami. Kolejną zabawę dla najmłodszych organizujemy na zakończenie sezonu. Dzieci są u nas zawsze mile widziane - podkreśla Paweł Podleśny, prezes ROD „Jaćwingów”.

W Okręgowym Zarządzie PZD w Poznaniu Dni Dziecka organizuje 21 ogrodów. Najmłodsi będą brać udział w wyścigach rowerowych, biegach w worku, przejażdżkach konikami, przeciąganiu liny. Zaplanowano także pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek, konkursy o tematyce ekologicznej, nie zabraknie również słodyczy. 

W Okręgowym Zarządzie PZD w Bydgoszczy imprezy z okazji Dnia Dziecka organizuje 18 ROD. Wiele z nich zostało zaplanowanych na początek wakacji, kiedy najmłodsi będą już wolni od szkolnego stresu. 

- Festyn z okazji Dnia Dziecka połączyliśmy z otwarciem nowego placu zabaw, który ufundował nam Urząd Miejski - mówi Bożena Szewczyk, prezes ROD  „Relaks” w Bolesławcu.

Ciekawie zapowiada się Dzień Dziecka w ROD „Piotruś” w Styrzyńcu. Impreza odbędzie się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wezmą w niej udział dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej. Uczniowie poznają pracę strażaków oraz dowiedzą się jak oszczędnie podlewać rośliny.

Natomiast ROD „Przyszłość” w Poniatowej we współpracy z Miejskim Domem Kultury zaprasza przedszkolaków na spacer po ogrodzie i smakowanie pierwszych działkowych owoców. Dzieci będą mogły porównać, które rośliny są pachnące, a które kłujące. Na najbardziej zaangażowanych maluchów będą czekały niespodzianki.

W ROD im. A. Mickiewicza w Jarocinie przewidziano m.in. zabawy prowadzone przez animatorów, pokazy: Bractwa Kurkowego, radiowozów Policji oraz pojazdów Straży Pożarnej.

Z kolei ROD „Lotnik” w  Rosnowie zaplanował zrzucanie cukierków z samolotu i pokazy Klubu Harley Davidson.

- U nas będzie śpiew, taniec, dobra zabawa, a jedną z atrakcji jest strzelanie z wiatrówki - oczywiście pod opieką dorosłych - mówi Robert Mielcarek, prezes ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu.

Festyny odbywające się w ogrodach działkowych, to okazja do integracji różnych pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci. To także szansa na umacnianie kontaktów między działkowcami, a lokalną społecznością. Okazja do pokazania ogrodów, ich historii, tradycji PZD. Dla dzieci, takie spotkania mają ogromny walor edukacyjny, uczą się na czym polega ekologiczna uprawa, poznają nowe rośliny, dowiadują się, jak o nie dbać. A do tego najbliższe imprezy po prostu będą obfitować w niespodzianki i atrakcje ciekawe dla najmłodszych.

Dzień Dziecka organizują m.in.  ROD w Okręgu Sudeckim, Wrocławskim, Małopolskim, Opolskim, Pomorskim, Warmińsko-Mazurski, Kaliskim, Częstochowskim, Toruńsko-Włocławskim, Podlaskim. Informacje o planowanych festynach można znaleźć na stronach poszczególnych ROD.

AT

 

Imprezy odbywają się w:

Okręg Sudecki: „Halniak” w Boguszowie-Gorcach, „Jarzynka” w Kamieńcu Ząbkowickim, „Jedność” w Kłodzku, „Nowy Świat” w Kłodzku, „Perła” w Kłodzku, „Potok” w Kudowowie-Zdroju, „Przyszłość” w Mieroszowie, „Tęcza” w Międzylesiu, „Piast” w Nowej Rudzie, „Sudety” w Nowej Rudzie, „Zdrowie” w Nowej Rudzie, „Krokus” w Stroniu Śląskim, „Predom-Termet” w Świebodzicach, „Biały Kamień” w Wałbrzychu, „Podzamcze” w Wałbrzychu, „Zacisze” w Wałbrzychu.

Okręg we Wrocławiu: „Poświętne”, „Bielany”, „Osobowice”, „Bajki”, „Dolinka”, „Wytchnienie”, „Rezeda”, „WZMOT”, „Bażant”, „Związkowiec”,

„Dobry Gospodarz”.

 

Okręg w Koszalinie: „Camping” w Koszalinie, „Energetyk” w Białogardzie, „Lotnik” w Rosnowie, „Relaks” w Mirosławcu.

Okręg Opolski: „Kolejarz” w Kędzierzynie –Koźlu, „Synteza” w Kędzierzynie – Koźlu, „Omex” w Głuchołazach, „im. Wł. Reymonta”, „Zalesie” w Lędzinach.

Okręg Małopolski: „Relaks” w Wolbromiu, „Senior” w Nowym Sączu, „Wisła” w Krakowie, „Góra Zabełecka”, „Poprad” w Starym Sączu,
„Jaskółka” w Tarnowie, „Płaszów”  w Krakowie, „Nowalijka I” w Krakowie.

Okręg w Lublinie: „Kolejarz” w Chełmie, „Piotruś” w Styrzyńcu, 
„Przyszłość” w Poniatowej. 

Okręg w Bydgoszczy:  „Flaming” w Bydgoszczy, „Pod Brzozą” w Bydgoszczy, „im Wyczółkowskiego” w Bydgoszczy, „Malinka” w Bydgoszczy, „C. Skłodowskiej” w Bydgoszczy, „Kolejarz” w Bydgoszczy, „Kauczuk” w Bydgoszczy         , „Cumulus” w Bydgoszczy, „Formet” w Bydgoszczy, „Befana” w Bożenkowie, „Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim, „Pocztowiec” w Niemczu,     „Bratek” w Solcu Kujawskim, „Gniewko” w Gniewkowie, „Cukrownik” w Świeciu, „Kolejarz” w Inowrocławiu,       „XX-lecia” w Inowrocławiu, „Przylesie” w Świeciu.

Okręg Warmińsko-Mazurski: „1000-lecia Państwa Polskiego”, „Zacisze” w Gołdapi.

Okręg w Kaliszu: „Róża” w Słupcy, „im. A. Mickiewicza” w Jarocinie, „im. Z. Urbanowskiej” w Koninie, „im. Lecha” w Pleszewie, „Kolejarz” w Ostrowie Wielkopolskim.

Okręg w Częstochowie: „Mickiewicza”  w  Częstochowie, „Gwarek”  w  Częstochowie, „Park  Piastów”  w  Częstochowie.

W okręgu w Poznaniu, Dzień Dziecka organizuje 21 ROD.

Okręg Pomorski: „Ks. Samobora II” wspólnie z ROD „im. Witosa” w Tczewie, „im. Domagalskiego” w Gdyni, „Słoneczny” w Gdyni.

 

Okręg w Legnicy: „Gwarek” w Kulowie, „Przylesie” w Kulowie, „Barbarka” w Polkowicach, „Konwalia” w Głogowie, „Stokrotka” w Kluczach, „Relaks” w Bolesławcu, „Róża” w Głogowie, „Stokrotka” w Chocianowie, „Hutnik” w Kulowie.        

 

Okręg Podlaski: „A. Mickiewicza” w Białymstoku, „M. Kopernika” w Białymstoku, „Relaks” w Białymstoku, „Malwa” w Suwałkach, „Oaza” w Kukowie, „Jaćwingów” w Suwałkach, „M. Konopnickiej” w Suwałkach, „Aster” w Łomży, „Jutrzenka” w Zambrowie.

 

Okręg Toruńsko-Włocławski: „Chemik” w Grudziądzu, „Niezapominajka” w Grudziądzu, „Sasanka” w Grudziądzu, „Sielanka” w Grudziądzu, „Relaks” w Grudziądzu, „Oaza” w Grudziądzu, „Energetyk” w Grudziądzu, „Transportowiec” w Grudziądzu, „Elektrochem” w Grudziądzu, „Meliorant” w Grudziądzu, „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu, „100-lecia Zakładów Miesnych” w Toruniu, „Rudaczek” w Toruniu, „Nad Strumykiem” w Toruniu, „Ceramik” we Włocławku, „Łęg” we Włocławku, „Wiosenka” we Włocławku.

 

Okręg w Pile: „Kalinka” w Pile, „Libelta” w Gołańczy, „St. Staszica” w Czarnkowie, „Za Parkiem” w Pile, „Malwa” w Pile”, „Sikorskiego” w Pile, „Kościuszki” w Łobżenicy, „Przemysława” w Rogoźnie, „Malwa” w Trzciance, „Wachowiaka” w Wągrowcu, „Nad Nielbą” w Wągrowcu, „Borek” we Wronkach, „Kolejarz” w Wągrowcu. Ogrody „Zielony Zakątek”, „Kolejarz”, „Drogowiec”, „Powstańców Wielkopolskich”, „Ceramik”, „500-lecia m. Chodzieży”, „Bratek”, „Jordana”, „Pod Gruszą” w Chodzieży organizują wspólny festyn na terenie ROD „Zielony Zakątek”. 

 

Szczegóły można sprawdzić na stronie ogrodów i profilach FB.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.