Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zmarł długoletni działacz PZD Henryk Tomaszewski - 29.05.2017

"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..." (A. Kempiński)

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci w dniu 24 maja br. zasłużonego działacza Polskiego Związku Działkowców pana Henryka Tomaszewskiego. Był on długoletnim prezesem ROD „Obrońca” we Wrocławiu, w którym posiadał działkę od roku 1958. Dzięki jego ogromnej pasji do ogrodnictwa działkowego ogród ten był wzorowo prowadzony, co zostało docenione zarówno w konkursach okręgowych, jak i krajowych, w których Prezes Tomaszewski zdobył m.in. tytuł laureata za najpiękniejszy ROD w Polsce. To dzięki jego zaangażowaniu i wzorowemu prowadzeniu ROD „Obrońców” może pochwalić się dziś pełnym zagospodarowaniem, siecią wodociągową, pięknym ogrodzeniem i parkingiem, a także magazynami, domem działkowca i częściową elektryfikacją.

Pan Henryk Tomaszewski działał aktywnie nie tylko we własnym ogrodzie, ale także z poświęceniem angażował się w sprawy związkowe. Przez 20 lat był Przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej we Wrocławiu. Z funkcji tej zrezygnował w dniu 1 marca br. ze względu na swój stan zdrowia. Ponadto przez cztery kadencje był także członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej, a przez dwie kadencje wiceprzewodniczącym tego organu.

Był wspaniałym człowiekiem, na którego zawsze można było liczyć i chętnym do działania społecznikiem, który z poświęceniem działał na rzecz PZD. Rozumiał ludzi i ich problemy. Zawsze reagował na to, co działo się wokół ogrodów i Związku poprzez stanowiska i uchwały. Bardzo mocno zaangażował się także w zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami środowiska działkowego dotyczącymi zarówno ustawy o ROD, jak i obrony altan.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

 

Prezes PZD Eugeniusz Kondracki i członkowie Prezydium KR PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.