Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Policja rozmawia z działkowcami o mapie zagrożeń - 26.05.2017

Bezpieczeństwo w ROD to temat nieustająco poruszany przez zarządy ROD i działkowców i zawsze aktualny. Zależy ono jednak nie tylko od samego faktu, jak zabezpieczymy ogród czy altany, ale także od całej społeczności ogrodowej i stałej współpracy ze służbami porządkowymi. o Tym jak zapobiegać kradzieżom i dewastacjom na działkach radzili mundurowi z Jarocina podczas spotkania z działkowcami.

Podczas spotkania w ROD „Relaks” , policjanci tłumaczyli właścicielom posesji w jaki sposób mają zabezpieczać swoje mienie. Radzili, aby uważać także w ciągu dnia i nie zostawiać otwartych altanek, nie pozostawiać w nich dokumentów, ani pieniędzy. Przypomnieli także, że w razie zaobserwowania czegoś niepokojącego lub obcych osób na terenie ogrodów, zgłaszać takie zdarzenia za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Zapewnieniu bezpieczeństwa powinny służyć także spotkania ze służbami porządkowymi, monitoring sąsiedzki, rozeznanie pełne w zakresie zamieszkujących w altanach oraz rejestracja każdego zdarzenia. Ważnym zagadnieniem jest otoczenie opieką działek nie zajętych, stosowanie prewencji na działce a także uszczegółowienie działań w porozumieniach zawieranych na różnych szczeblach między ROD a Policją.

 

www.wielkopolska.policja.gov.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio