Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Były prezes ROD wyróżniony przez Radę Miasta Łodzi - 19.05.2017

Pan Józef Weintritt, aktywny działacz Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych „Polanka” i były prezes tego ogrodu odebrał Odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Rada Miasta doceniła jego prospołeczną postawę, altruizm i pracowitość.

Nagrody i Odznaki Miasta Łodzi, to ważne dla społeczności wyróżnienia. W ten sposób honoruje się wybitnych społeczników - przedstawicieli różnych środowisk zawodowych. W tym roku wśród nagrodzonych znalazł się wieloletni działkowiec, prezes ROD „Polanka” w latach 1999-2004.

Pan Józef Weintritt  został uhonorowany właśnie za swoją wieloletnią działalność społeczną w Spółdzielni Mieszkaniowej Zarzewa oraz w Zarządzie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Polanka”. - Na działce jestem codziennie. Oboje z żoną bardzo lubimy ten rodzaj odpoczynku. Wolę te spartańskie czasami warunki, niż siedzenie w domu - mówi.

Mimo swojego sędziwego wieku Pan Józef Weintritt jest aktywnym człowiekiem. Od 24 lat prowadzi zajęcia z młodzieżą w Zespole Szkół Samochodowych w Łodzi. Uprawa działki i praca z młodymi ludźmi, to jego dwie największe pasje.  

Odznaka „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, to nie jedyne jego wyróżnienie. Został odznaczony m. in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

AT

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio