Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Laba na łogródku ruszyła - 17.05.2017

Pierwsza laba na łogrodku  (w tym sezonie) odbyła się w czwartek 11 maja w ogrodzie "Brzoza Śląska" w Piekarach Śląskich. Pogoda dopisała, działkowcy dopisali. Wszyscy są bardzo zadowoleni. Następna Laba będzie miała miejsce 25 maja na R.O.D. „Przyszłość” w Zabrzu Biskupicach.

Ogrody działkowe zaliczają się do tych form terenów zielonych, które dają mieszkańcom miast najpełniejszy kontakt z przyrodą. Bardzo istotne znaczenie z punktu widzenia kreowania właściwych sposobów spędzania wolnego czasu wykazuje jedna ze wspólnych inicjatyw Okręgu Śląskiego PZD i Radia Piekary „Laba na łogródku”.  

Na ogrody działkowe należy patrzeć nie tylko poprzez pryzmat przysłowiowej marchewki. Polski Związek Działkowców to nie jakaś tam organizacja, która skupia milion członków, ale to organizacja, którą tworzy ponad milion działkowców, a wraz z rodzinami to aż 4 miliony ludzi! Siła PZD tkwi w jedności i solidarności całej społeczności działkowej. Ustawa o ROD, jak i jej konkretne przepisy, wyraźnie wskazują na docenianie przez ustawodawcę pozostałych funkcji ogrodnictwa działkowego, zwłaszcza tych o charakterze społecznym oraz ekologicznym Miasta potrzebują zrównoważonego rozwoju, który zapewni ich mieszkańcom zaspokajanie wszystkich potrzeb - jedną z nich jest dostęp do ogrodów działkowych, na który zapotrzebowanie cały czas występuje i wszystko na to wskazuje, że wręcz wzrośnie.

Akcja Radia Piekary – zaprasza do słuchania i do wspólnej zabawy, posiadająca również cechy działalności edukacyjnej sprowadzającej się w głównej mierze do: rozszerzania, wzbogacania zasobu wiedzy z różnych dziedzin, a także wiedzy o swoim środowisku lokalnym i regionalnym.

Skoro laba to odpoczynek, skoro odpoczynek to tylko z muzyką. Zapraszają prowadzące : Gaba i Agnieszka i działkowcy śląskich ogrodów.

MM

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio