Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Żegnamy działacza OZ PZD w Zielonej Górze Jerzego Teluka - 16.05.2017

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci (W. Szymborska)

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci długoletniego działacza Polskiego Związku Działkowców, a także aktywnego działkowca z Zielonej Góry pana Jerzego Teluka.

Społeczność działkowa utraciła wyjątkowego człowieka, który był niezwykle oddany i zasłużony dla całego ruchu ogrodnictwa działkowego. Swoją przygodę z PZD rozpoczął w 2001 roku i niemalże natychmiast zaangażował się w życie społeczności działkowej. Służąc swoją wiedzą prawniczą aktywnie uczestniczył w pracach nad zapisami ustawy o ROD. Ponadto przez wiele lat zaangażowany był w prowadzenie mediacji i rozpatrywanie sporów pomiędzy działkowcami jako Przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej w OZ PZD w Zielonej Górze od 2007 roku, a także jako członek Krajowej Komisji Rozjemczej PZD od 2011 roku. Zawsze można było na niego liczyć – służył swoim doświadczeniem, dobrą radą, słowem i pomocą, także prawną. Aktywnie działał także w zarządzie ROD „Zastal I” w Zielonej Górze, gdzie użytkował swoją działkę.

Prezes Związku i członkowie Krajowej Rady PZD, a także współpracownicy z OZ PZD w Zielonej Górze zawsze bardzo wysoko cenili pracę i osobowość oraz poświęcenie pana Jerzego Teluka. Jego zaangażowanie i oddanie sprawie działkowców pozostanie na zawsze w pamięci środowiska działkowego, jego przyjaciół i znajomych.

 

Prezes PZD i członkowie Prezydium KR PZD

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio