Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W Ostrowcu Świętokrzyskim 9 ROD wystartowało w budżecie obywatelskim 2017 - 10.05.2017

Już od czwartku 11 maja do poniedziałku 15 maja br. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się głosowanie i wybór zadań publicznych, które zostały zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2017 r. Wśród propozycji z zakresu infrastruktury znajduje się projekt działkowców – modernizacja i remont infrastruktury 9 Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z roku na rok w organizowanych przez miasta budżetach partycypacyjnych coraz chętniej biorą udział zarządy ROD i sami działkowcy, którzy nie tylko zgłaszają projekty, ale przede wszystkim zabiegają w swoich społecznościach o poparcie dla zgłoszonych projektów. Dzięki zaangażowaniu działaczy OZ Świętokrzyskiego PZD wspólny projekt dotyczący modernizacji i remontu infrastruktury ROD złożyło w sumie dziewięć ostrowieckich ogrodów, co stanowi 75 % wszystkich  ROD w tym mieście. Wniosek został pozytywnie zweryfikowany i trafi pod głosowanie wśród mieszkańców.

Wśród wnioskodawców znalazły się ROD: Hutnik, 1-go Maja, Relaks, Nad Strumykiem, Kaktus, Malwa, Winnica II, Pod Topolami, Winnica I. Inwestycje, które miałyby zostać zrealizowane ze środków zaplanowanych w budżecie obywatelskim to: przyłącze energii elektrycznej, wody, remonty ogrodzeń zewnętrznych, parkingów znajdujących się obok ogrodów, termomodernizacja domów działkowca oraz urządzenie placów zabaw na terenach wspólnych do rekreacji.

Projekt przygotowany przez ostrowieckie zarządy ROD znakomicie wpisuje się w zadania, jakie mają spełniać projekty zgłaszane do budżetów obywatelskich, bowiem z ogrodów tych korzysta w sumie 5 tysięcy ostrowieckich rodzin. Ponadto jednym z głównych celów i założeń tej inwestycji jest umożliwienie szerszego otwarcia i wykorzystania terenów ogrodów działkowych do rekreacji i wypoczynku przez mieszkańców miasta i społeczność lokalną.

By zdobyć tak potrzebne poparcie dla tego projekty OZ Świętokrzyski PZD wspólnie z zarządami ROD tych ogrodów opracował i wydał specjalną ulotkę, która prezentuje korzyści, jakie przyniesie realizacja tego projektu, a ponadto zachęca mieszkańców miasta do udziału w głosowaniu. Bowiem to mieszkańcy zdecydują o tym, które projekty otrzymają pieniądze i zostaną zrealizowane. – Ulotki rozdawane są nie tylko w ogrodach działkowych, ale też wśród społeczności w często uczęszczanych miejscach, jak np. przy rynku. Mamy także wsparcie rad osiedlowych, które popierają nasz projekt  – dodaje Dyrektor Biura OZ Świętokrzyskiego PZD Jan Stańczyk. Ponadto okręg zorganizował spotkanie z ostrowieckimi prezesami, podczas którego szczegółowo omówiono temat mobilizacji działkowców, rodzin i przyjaciół ogrodów w zbliżającym się głosowaniu.

AH

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio