Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD "Sona" w Ciechanowie zyska podłączenie do miejskiej sieci wodociągowej - 05.05.2017

Ruszyła budowa wodociągu, która umożliwi podłączenie ROD „SONA” w Ciechanowie do miejskiej sieci wodociągowej. Dzięki rozpoczętej inwestycji, przebiegającej w rejonie ul. Opinogórskiej, Kąckiej i Pułtuskiej, nieograniczony dostęp do wody zyskają m.in. Rodzinne Ogrody Działkowe „Sona”, gdzie znajduje się 1019 działek, należących głównie do ciechanowian.

Budowa wodociągu to ogólnomiejski projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Zaprojektowany odcinek o długości 1252 m i średnicy 160 mm łączący ul. Kącką i Pułtuską pozwoli zasilić w wodę ogrody działkowe, gdzie ze względu na stale obniżający się poziom wód gruntowych, działkowcy mają duże problemy z dostępem do niej. Działkowcy podkreślają, że w kontekście znacznych potrzeb związanych z uprawami, jest to bardzo uciążliwe. Budowa wodociągu to inwestycja, o którą zabiegali od wielu lat, która jest oczekiwana przez mieszkańców, o czym świadczą wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim.

Nasze ogrody, które istnieją od 35 lat zajmują około 40 hektarów powierzchni. Woda jedynie bywa dostępna, w dodatku w określonych porach. Tak naprawdę wygląda to teraz tak, że kto pierwszy, ten lepszy. Dbanie o swoją działkę, podlewanie roślin jest bardzo utrudnione. Cieszymy się, że wkrótce sytuacja diametralnie się zmieni. Bardzo dziękujemy prezydentowi za ogromne wsparcie i pomoc w tym zakresie – powiedział prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Sona” Krzysztof Wróblewski.

Będziemy prowadzić prace w taki sposób, by działkowcy jak najszybciej odczuli efekty. W najbliższych miesiącach wody potrzebować będą coraz więcej. Stosowane przez nas metody pozwalają działać dynamicznie i nie powodują większych utrudnień – powiedział prezes ZWiK Jerzy Ryziński.

EN

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio