Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie dzieci z działkowcami w ROD "Olszynka" w Świnoujściu - 04.05.2017

Portal eswinoujście.pl informuje o zajęciach edukacyjnych, jakie kolejny już raz odbyły się w ROD „Olszynka” w Świnoujściu. Tym razem uczestniczyły w nich dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Komorowską. Tematem spotkania było: Zapylanie. Dzieci dostały kwiatki, aby mogły zobaczyć płatki, słupki, pręciki i inne elementy, dzięki którym możliwy jest proces zapylania kwiatków przez owady zapylające, takie jak pszczoła, dzięki czemu będą mogły rozwinąć się owoce.

 

Dzieci po ogrodzie oprowadziła Prezes ROD „Olszynka” pani Krystyna Otocka, która uczestniczyła także w lekcji biologii opowiadając dzieciom o owadach zapylających i ich ochronie. Dużo uwagi poświęcono pszczołom, które są bardzo ważnym elementem w łańcuchu zapylania kwiatów.

Początek maja to bardzo dobry okres na lekcje edukacyjne w ogrodach, bowiem kwitnie wiele kwiatów i drzew owocowych, wśród nich np. agrest, jagody, wiśnie, jabłonki czy jagody kamczackie. Tak duże skupisko kwiatów i zieleni sprawia, że bez problemu można podpatrzeć także prace owadów zapylających.

Prezes ROD wręczyła wszystkim uczestnikom zajęć dyplomy i małe prezenciki na pamiątkę. Dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym pt. „Kwiaty i owady w trakcie zapylania”. W czasie wolnym korzystając z obecności na łonie natury, dzieci bawiły się w gry i zabawy plenerowe.

 

Eswinoujscie.pl/AH

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.