Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Walne zebranie sprawozdawcze w ROD Hutnik II w Stalowej Woli - 02.05.2017

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Hutnik II w Stalowej Woli, w największym na Podkarpaciu ogrodzie, w dniu 29 kwietnia br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze - poinformował portal stalowemiasto.pl. Działkowcy usłyszeli sprawozdanie z działalności za 2016 rok oraz mogli zapoznać się stanem prowadzonych inwestycji, które miały miejsce w ciągu ostatnich miesięc, a które sa bardzo wazne dla rozwoju ROD. Chodzi m.in. o prowadzoną elektryfikację ogrodu.

Z elektryfikacji szczególnie dumny jest prezes Hutnika II. Cały proces wymagał wielkiego wysiłku, wielu rozmów, starań o dofinansowanie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Miasta Stalowa Wola i poparcia prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Prezes liczy również na dotację ze strony Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie.

- Rok był ciężki, ale zadowalający. Co prawda na brak pracy i zajęć nie narzekamy, ale efekty tej pracy widać. Mam na myśli tutaj głównie elektryfikację. Jest to największa inwestycja w historii ogrodu działkowego, nie tylko naszego, bo w tej chwili to jest największa inwestycja na Podkarpaciu jeśli chodzi o ogrody działkowe. Jest to jakaś satysfakcja. Mimo, że temat elektryfikacji rodził się w bólach, ale dzięki wysiłkom zarządu i moim udało nam się zelektryfikować 400 działek- mówi Prezes ROD Hutnik II Jacek Małkiewicz.

II część elektryfikacji będzie wykonywana jesienią ze względu na to, że działkowcy rozpoczęli już sezon: kopią, sieją, sadzą i prace ziemne związane z elektryfikacją nie byłyby teraz możliwe. 

Ważnym punktem w działalności ogrodu w 2016 roku było stworzenie strony internetowej, z której korzysta bardzo wielu działkowców. Znajdują się na niej ważne ogłoszenia, numery kont, druki, numery telefonów i wiele innych przydatnych działkowcom informacji, które ułatwiają komunikowanie się zarządu z działkowcami.

Wśród problemów wymieniono podrzucanie na śmietnik w ROD wielogabarytowych śmieci i brak segregacji. Jednak, jak zapowiedziano, dzięki współpracy ze strażą miejską i monitoringowi takie osoby będe otrzymywały mandaty. Ponadto działkowcy zapominają o uaktualnianiu swoich danych osobowych, co utrudnia z nimi kontakt. 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.