Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kiermasz ogrodniczy Działki i Ogrody w Sosnowcu - 26.04.2017

Ogrodnictwo to już nie tylko hobby dla emerytów, mających ogródki działkowe, ale nowoczesny trend i świadomość obcowania z naturą.

Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia zlokalizowane w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze przy ulicy Braci Mieroszewskich 124, to największy tego rodzaju obiekt w aglomeracji śląsko-zagłębiowskej.

W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w  Centrum Targowo-Konferencyjnym  odbyła się druga edycja kiermaszu ogrodniczego DZIAŁKI i OGRODY, którego organizację patronatem honorowym objął Polski Związek Działkowców Okręg Śląski  co stanowiło dobrą okazję dla promocji Rodzinnych Ogrodów Działkowych i Polskiego Związku Działkowców.

W wydarzeniu uczestniczyli producenci i handlowcy materiału roślinnego, tj. cebul, nasion krzewów, bylin i innych roślin ozdobnych. Stoisko PZD Okręgu Śląskiego cieszyło się dużą popularnością w gronie odwiedzających targi – zarówno działkowców, jak i właścicieli przydomowych ogrodów. Zwiedzający mogli otrzymać fachową poradę ogrodniczą oraz informacje dotyczące Statutu PZD i Regulaminu ROD od życzliwej obsługi. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się hotel dla owadów prezentowany jako przykład działań proekologicznych realizowanych na działkach rodzinnych.  Goście obok rzetelnych informacji na interesujące ich zagadnienia, otrzymywali także profesjonalną literaturę i kalendarz.

Kiermasz ogrodniczy DZIAŁKI I OGRODY był okazją nie tylko do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami i produktami, ale także okazją do poszerzenia swojej wiedzy. Takiej której wykorzystanie zapewnić może większą skuteczność w pracach ogrodniczych przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne. Niezmiennie jednak największą korzyścią obecności PZD Okręgu Śląskiego na targach była możliwość przedstawienia społeczeństwu przyjaznego oraz profesjonalnego wizerunku Polskiego Związku Działkowców.

Natalia Szyszko - Instruktor ds. ogrodniczych

Okręgowy Zarząd Śląski PZD

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio