Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

60 lecie Czeskiego Związku Działkowców - 24.04.2017

Od wielu lat, a formalnie od 2002 roku działkowcy Okręgu Śląskiego PZD współpracują z działkowcami z Czeskiego Związku Działkowców z Karwiny. Współpraca naszych Związków owocuje bieżącymi kontaktami i wzajemną współpracą nadgranicznych ogrodów działkowych Karwiny i Cieszyna.
Działalność ta pozwala na konkretne przełożenie zasad współpracy naszych działkowców, których efektem jest między innymi:
· współpraca w ramach realizacji projektu „ Unia Europejska – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Przekraczamy Granice „
· międzynarodowa wystawa ogrodnictwa działkowego „DZIAŁKOWCY WSPÓLNIE”.
· wydanie wspólnego opracowania pt. ”Katalog starych odmian jabłoni”
· międzynarodowa wystawa ogrodnictwa działkowego pod nazwą "Zycie w ogrodzie", w której udział biorą działkowcy z Czech Słowacji i Polski. Już szósty rok jako Polski Związek Działkowców „ Wystawa” organizowana jest przez Okręgowy Zarząd Śląski i Delegaturę Rejonową w Bielsku Białej. Jest to największa wystawa na Morawach.
· organizowane są konkursy dla dzieci z Czech, Słowacji i Polski.
· i wiele innych imprez i wystaw ogrodniczych na terenie Polski i Czech.
Uroczystość 60 lecia Czeskiego Związku Działkowców odbyła się w Karwinie 11 kwietnia br. na którą zaproszeni zostali przez Prezesa Okręgu z Karwiny Pana Oldrzicha Janku przedstawiciele Okręgu Śląskiego PZD m.in. w osobach : Prezesa OZ Śl. Józefa Noski, I Wiceprezesa OZ Śl. Jana Radoła, a jednocześnie przedstawiciele ogrodów nadgranicznych Panowie Kazimierz Chmiel, Alfons Blachura i Jerzy Chłosta. Wymienieni otrzymali honorowe dyplomy Krajowej Rady CZD za długoletnią współpracę.
W imieniu Okręgowego Zarządu Śląskiego Prezes Józef Noski wręczył okazały puchar i dyplom Przewodniczącemu Okręgu CZD w Karwinie, pełniącemu jednocześnie funkcję Przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej w Pradze Panu Oldrzichowi Janku. Wszystkim obecnym a za ich pośrednictwem złożył życzenia wszystkim działkowcom Czeskiego Związku Działkowców.

Mateusz Macianty

OZ Śląski PZD

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio