Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nowa sieć wodociągowa w ROD "Tramwajarz" w Toruniu - 12.04.2017

Okres wiosenny, to czas porządkowania i tworzenia nowych rzeczy. Dla działkowców ROD „Tramwajarz” w Toruniu ogromną bolączką była przestarzała sieć wodociągowa, która to ulegała wiecznym awariom.

Walne zebranie działkowców w 2016 roku podjęło uchwałę o potrzebie wymiany starej instalacji wodociągowej, przyjmując wniosek zarządu wraz z kosztorysem, na powyższe zadanie inwestycyjne.

Prace na ogrodzie ruszyły pełną parą gdy  tylko pogoda na to pozwoliła. Usytuowanie ogrodu jak również specyfika podłoża i biegnącej w gruncie infrastruktury przysporzyła nie lada problemów. Stąd też, szczególne wyrazy podziękowania należą się osobom najbardziej zaangażowanym w realizację budowy nowej sieci wodociągowej. Do grona osób zasługujących na szczególne wyrazy podziękowania należą: Stefan Witt, Wiesław Żołna, Jarosław Politowski, Ryszard Oporski, Roman Szczypiorski.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ogród otrzymał pomoc finansową ze strony Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD, w formie dotacji. Ogród jest częścią jednej wielkiej rodziny działkowców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ogrodowym Polskiego Związku Działkowców i dzięki temu zawsze może liczyć na pomoc merytoryczną, prawną i finansową ze strony struktur wyższych.

Tekst i foto:

Janusz Piątek

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio