Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD "Omex" w Głuchołazach na otwarciu górskich ścieżek rowerowych - 10.04.2017

Realizując ideę otwartych ogrodów dnia 2 kwietnia 2017 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,OMEX” w Głuchołazach w Okręgu Opolskim zorganizował bufet ze zdrową żywnością z okazji uroczystego otwarcia Złotych Ścieżek, czyli rowerowych ścieżek górskich.

Powstały one w celach sportowych i rekreacyjnych a realizowane są  na terenie Parku Krajobrazowego Gminy Głuchołazy. Park ma walory zdrojowe, bo miasto znane jest z leczenia chorób układu krążenia.

W ramach współpracy między Głuchołaskim Klubem Kolarskim „Victoria” a ROD „Omex” przygotowaliśmy kilka potraw, m. in. grochówkę, wysoko ocenioną przez konsumentów, sos bollognese a do niego kilka ciekawych dań kulinarnych. W spotkaniu przy stole uczestniczyły władze Miasta, ale grono ucztujących było bogatsze, choć najważniejsi byli młodzi kolarze i był mistrz kolarski, znany nie tylko na Opolszczyźnie, Franciszek Surmiński.

Jesteśmy nie tylko świetnymi działkowcami, ale zupełnie dobrze spisaliśmy się jako kucharze. Toteż każdy, niezależnie od pozycji i funkcji, był zadowolony ze smaków  naszych potraw. 

Jednocześnie Ogród przekazał na potrzeby Klubu Kolarskiego kilkadziesiąt metrów plexi glassu, który został wykorzystana do przygotowania tabliczek kierunkowych prowadzących na Złote Ścieżki.

Prezes ROD ,,OMEX” w Głuchołazach
Marian Ptak

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.