Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców ze Świnoujścia z władzami miasta - 07.04.2017

Na zaproszenie władz Świnoujścia 31 marca br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z zarządami świnoujskich ogrodów działkowych. Głównym tematem były sprawy związane z możliwościami pomocy jakiej miasto może udzielić ogrodom oraz formom w jaki może zostać udzielona. Władze miasta rozmawiały również z działkowcami o problemach wynikających z bieżącego funkcjonowania ROD w tym m.in. stałego i sezonowego zamieszkiwania na terenie ogrodów, uregulowania gospodarki odpadami jak i gospodarki ściekowej - informuje portal i-swinoujscie.pl.

Działkowcy rozmawiali także ws. zasad udzielenia dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych na remont i modernizację infrastruktury. Na spotkaniu obecni byli zastępca prezydenta Świnoujścia Barabara Michalska, która odpowiedzialna jest własnie za infrastrukturę miejską, a także naczelnik wydziału środowiska i leśnictwa Beata Tułodziecka –Terenda oraz naczelnik Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami – Małgorzata Borowiec.

Obecni na spotkaniu członkowie świniujskich ROD mówili o swoich kłopotach i problemach. Rozmowy trwały ponad 3 godziny. Urzędnicy miejscy wykazali zrozumienie dla ważnych dla działkowców spraw oraz zadeklarowali swoją pomoc w ich rozwiązywaniu.

"Władze Świnoujścia doceniają fakt funkcjonowania w Świnoujściu aktywnego środowiska działkowego. ROD to nie tylko zielone płuca miasta ale także aktywna społeczność, która potrafi ubarwić życie społeczne i kulturalne. Podczas spotkania podkreślił to zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. W imieniu władz miasta zadeklarował gotowość do organizacji w tym roku właśnie w Świnoujściu regionalnych dożynek działkowców" - czytamy w relacji ze spotkania.

 

AH/i-swinoujscie.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.