Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Palący ogniska działkowcy przeszkadzają wypoczywać innym - 07.04.2017

Piękna wiosenna aura sprawiła, że wielu działkowców zaplanowało swój wolny czas podczas weekendu na aktywności związane z pracą w ROD. Niestety, podczas gdy jedni działkowcy odpoczywali lub pracowali, inni skutecznie im to utrudniali. W Ciechanowie w ciągu zaledwie 30 minut w jednym z ogrodów przy ul. Gostkowskiej straż pożarna została wezwana dwukrotnie. Powodem były ogniska, które wzniecali działkowcy spalający odpady i śmieci - informuje portal ciechanowinaczej.pl.

Dym z płonących śmieci utrudniał pozostałym działkowiczom wypoczynek. Nic więc dziwnego, że sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. Straż pożarna, która przyjęła zgłoszenie ugasiła płonące na jednej z działek ognisko. Zanim powrócili do bazy, okazało się, ze otrzymali kolejne zgłoszenie do tego samego ogrodu. W niedalekiej odległości na innej działce, działkowicz wrzucił śmieci do beczki i podpalił je. W obu przypadkach strażacy ugasili ogień.

Szanowni działkowcy. "Nie rób drugiemu co tobie nie miłe". Korzystając ze swoich działek warto pamiętać o tym, by nie zakłócać swoim zachowaniem i działaniem spokoju i wypoczynku sąsiadom z działek obok. Odnoście zakazu spalania zostało już napisane i powiedziane bardzo wiele. To temat, który nagłaśniany jest nie tylko poprzez media Związkowe, ale także poprzed lokalne media, a także radio i telewizję. Niestety bez odrobiny dobrych chęci ze strony użytkowników działek nawet najlepsza kampania informacyjna nie wywoła odpowiednich skutków. Po każdym weekendzie ukazują się kolejne artykuły pokazujące spalających pozostałości po zimie, czy też inne odpady działkowców. Czy chcecie, by taka opinia przylgnęła do użytkowników ogrodów, jako tych, którzy zakłócają spokój i zatruwają środowisko trującym dymem, jaki powstaje podczas spalania śmieci?

Więcej na temat ZAKAZU SPALANIA oraz jego zgubnego wpływu na środowisko i zdrowie ludzi przeczytać można TUTAJ i TUTAJ.

AH

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio