Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Pokaz cięcia drzew i krzewów w ROD "PKP Prokocim" w Krakowie" - 06.04.2017

W sobotę 18.03.2017 roku odbył się na terenie ROD „PKP Prokocim” w Krakowie pokaz szkoleniowy z cięcia drzew i krzewów prowadzony przez Instruktora Krajowego SSI Andrzeja Szczęśniaka, Instruktora Krajowego SSI Kazimierza Snopkiewicza oraz Instruktora ogrodnictwa OZM PZD Joannę Gadzinowską. Mimo deszczowej pogody zainteresowani działkowcy z uwagą wysłuchali wykładu teoretycznego, który obejmował następującą tematykę:

  • cięcie drzew i krzewów;
  • choroby występujące na drzewach i krzewach oraz metody ich zwalczania;
  • ochrona roślin i wykonywanie w odpowiednim czasie oprysków;
  • ekologiczne sposoby ochrony roślin.

Po wysłuchaniu części teoretycznej odbył się pokaz cięcia gdzie zaprezentowano każdy przypadek o który pytali działkowcy.
Omówiono między innymi technikę cięcia jabłoni, gruszy, wiśni, śliw oraz jak powinna wyglądać ich prawidłowa korona. Pamiętajmy o prześwietlaniu korony, by uzyskać ładne i smaczne owoce. Cięcia powinny być wykonane prawidłowo by nie uszkodzić drzewa, a miejsce po usuniętej gałęzi szybko się zabliźniło.

 

 Działkowcy korzystając z obecności instruktorów zadawali dużo pytań oraz zaprosili do omówienia tematów na ich działkach i ocenienia czy wykonane przez nich cięcia są prawidłowe. Mimo deszczowej pogody pokaz uznano za udany.

Opracowała: Joanna Gadzinowska, instruktor ogrodnictwa

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio