Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Chrzanowa wygrali batalię o ceny wywozu śmieci - 05.04.2017

Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża będą samodzielnie ustalać warunki odbioru odpadów z ogrodów  – to efekt uchwały Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie z 14 marca 2017 roku. 

Wyjścia z miejskiego systemu gospodarowania odpadami domagali się sami działkowcy, którzy nie zgodzili się na narzuconą przez gminy podwyżkę cen za wywóz śmieci. Wyniosła ona blisko 600 proc. więcej w odniesieniu do kwoty, którą dotychczas płacili.

Do podwyżki cen doszło w grudniu ubiegłego roku.  Działkowcy nie byli zadowoleni z jakości usług firmy, zajmującej się odbiorem odpadów z R.O.D. Argumentowali, że ogrody działkowe cechują się sezonowością, że śmieci są tam tylko przesz część roku. „Zwróciliśmy się zatem do burmistrza z naszymi postulatami” – mówi prezes Rodzinnego Ogrodu działkowego „Relax” z Chrzanowa Marian Urbański.  Zryczałtowana stawka była zbyt wysoka, zwłaszcza dla tych ogrodów, z których odbierano niewiele śmieci.

„Chodziło nam o to, by płacić tylko za te śmieci, które faktycznie powstają na działkach”  - podkreśla M. Urbański. Działkowcy zdecydowali, że sami chcą dokonywać wyboru firmy, odbierającej odpady. Przekonali do tego burmistrza Chrzanowa, radnych i Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” i doprowadzili do przyjęcia uchwały w tej sprawie.  Docelowo każdy ogród sam wybierze firmę, która będzie odbierać odpady.

ED

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio