Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nowohuccy działkowcy uczestniczyli w sprzątaniu stawu w Bieńczycach - 05.04.2017

Nowohuccy działkowcy i zarząd z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wisła w Nowej Hucie uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w sprzątaniu stawu przy ul. Kaczeńcowej w Bieńczycach. Użyczyli też pozostałym uczestnikom akcji sprzęt ogrodniczy; m.in. grabie. 

Sprzątanie obejmowało cały staw: zarówno brzeg jak i teren do niego przyległy. Niektóre trudno dostępne części stawu uczestnicy akcji – ze względów bezpieczeństwa -  pozostawili służbom miejskim.

Działkowcy zbierali do worków wszystkie napotkane śmieci z wyjątkiem rozbitego szkła i tych śmieci, które groziły skaleczeniem.  Ich sortowanie pozostawiono MPO Kraków. 

Staw obejmuje niewielki zbiornik wodny wraz z otoczeniem, położony w dolinie rzeki Dłubni. W jego obrębie żyje wiele gatunków ssaków, ptaków związanych z siedliskiem zbiornika wodnego i jego otoczeniem, owadów, w tym kilkanaście gatunków motyli. Wokół stawu rośnie kilkadziesiąt starych drzew m.in. kasztanowiec oraz wiąz szypułkowy.

Sprzątanie zorganizowała fundacja Eco Travel przy współudziale R.O.D. Wisła, a worki dostarczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. 

Źródło: Fundacja Eco Travel

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.