Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spalanie odpadów przyczyną pożaru i skażenia terenu ROD - 03.04.2017

Do groźnego pożaru, a następnie poważnego skażenia terenu doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Słoneczne Wzgórze” oraz przyległego warsztatu samochodowego w dzielnicy Wałbrzycha „Piaskowa Góra” – podaje straż miejska w Wałbrzychu.

Jeden z działkowców zebrał zgrabione odpady roślinne na ścieżce i je podpalił. Gdy płomienie zaczęły sięgać ogrodzenia przyległego warsztatu samochodowego działkowiec zbiegł. Pożar objął 1000-litrowy pojemnik, gdzie przechowywano zużyty olej samochodowy; zbiornik przepalił się i nastąpił wyciek oleju, co tylko podsyciło ogień.

Wezwani na miejsce Funkcjonariusze Straży Miejskiej wezwali straż pożarną; jednocześnie wraz z właścicielem warsztatu sami próbowali ugasić pożar. Zużyto kilka gaśnic, a do gaszenia suchych roślin używano wody, doprowadzanej wężem z warsztatu samochodowego.  Pożar udało się opanować jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Jednak kilkaset litrów zużytego oleju, który wyciekł z rozszczelnionego pojemnika, spłynęło na teren ogrodów działkowych i doprowadziło do  skażenie gleby. Sprawa została przekazana Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska, delegatura w Wałbrzychu.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.