Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Poszukiwanie wiosny w ROD "Nad Browiną" w Chełmnie - 30.03.2017

Do wiosennego słońca, do przyrody tęsknią nie tylko działkowcy, ale również dzieci. Te ze szkolnych murów wyruszyły więc na szukanie wiosny. Klasa III z chełmińskiej Szkoły nr 4 pod opieką swojej wychowawczyni pani  Aleksandry Woźniak, postanowiła szukać wiosny w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nad Browiną”, znalazły zazielenione trawniki, rozjaśnione bielą przebiśniegów, mieniące się kolorami krokusów, nieśmiało wyglądające pierwsze słonecznożołte kwiatki forsycji, srebrzyste bazie, rozjaśniające działkową szarość wybielone drzewa.

Niecodziennych gości powitał Prezes Zarządu Ogrodu pan Marek Melkowski w towarzystwie swojego zastępcy. Opowiedział o ogrodzie, o pracach działkowców, o drodze nasionka do kwiatka lub marchewki. Gości wyposażył w doniczki i nasiona aksamitki, wskazał ziemię. Nauczył zasiewu. Dzieci pomogły uporządkować trawnik przed domem działkowca i urządziły jego nowy kawałek, wysiewając nasiona trawy. Ciekawością, pracą w pełni zasłużyły na słodki poczęstunek. Zrewanżowały się laurką i podziękowaniem za gościnne przyjęcie. Na pamiątkę wizyty dzieci wykonały rysunek pod którym wszystkie się podpisąły. Zapewniły, że będą korzystać z zaproszenia i często podglądać zmieniającą się w ogrodzie przyrodę.

Wizytę taką w Pierwszy Dzień Wiosny złożyły także dzieci z klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 2, które były gośćmi ROD im. W. Fiałka, żałując, że wizyty są tak krótkie, żegnając się krzyczały „Wrócimy!”.

Obraz wizyty prezentuje serwis fotograficzny.

 

Zdjęcia: Aleksandra Woźniak

Opracował: Cz. Kozikowski

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio