Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Murarka Ogrodowa w ROD „Związkowiec” w Zielonej Górze - 29.03.2017

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Związkowiec” w Zielonej Górze odbyło się, w sobotę spotkanie promujące „Murarkę ogrodową”, jako doskonałą alternatywę dla zapylania drzew owocowych. W organizację spotkania, poza zarządem ROD włączyło się stowarzyszenia „Klub otwartych drzwi” oraz Okręgowy Zarząd PZD w Zielonej Górze.
Działkowcy, którzy zdecydowali się wziąć udział (około 40 0sób) w spotkaniu mieli okazję dowiedzieć się, jak należy prawidłowo konstruować „Hotele” dla owadów zapylających oraz jakich zasad należy przestrzegać by murarka ogrodowa zadomowiła się na naszych działkach.
Działkowcy mieli okazje oswoić się z tym pożytecznym owadem. Okazuje się, że wiele osób wzbrania się przed chowem na swoich działkach murarki ogrodowej, sądząc że owad ten może być groźny dla ludzi. Wiele działkowców pytało czy owady te, podobnie jak pszczoły czy osy, mogą być niebezpieczne dla człowieka. Jest oczywistą nieprawdą.
Okręgowy Zarząd PZD przygotował dla wszystkich uczestników spotkania zestaw literatury z wydawnictwa „Działkowiec” dotyczącej ekologicznych metod uprawy działki.
Zgromadzeni mieli też okazję uczestniczyć w pokazie ciecia drzew owocowych, który przeprowadził instruktor ds. ogrodniczych OZ.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony działkowców. Działkowcy, mieli okazję zaopatrzyć się w rośliny ozdobne ze szkółki w Przylepie.
Rafał Hawryluk

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio