Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wiosna w ogrodzie – ROD im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku - 27.03.2017

Od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę , ale na ogrody zawitała chyba  wcześniej. Wiele wiosennych kwiatów zdążyło już pięknie rozkwitnąć. Szukanie wiosny na ogrodach działkowych to sama przyjemność .Niektórzy działkowicze wraz z ciepłymi promieniami słonecznymi już przystępują do pierwszych prac. Pan Charytaniuk Czesław wraz z małżonką wykonują pierwsze prace porządkowe jak grabienie trawnika – co wiosną jest bardzo ważną czynnością.

 

Pan Roman Tarnowski grabi nie tylko swój trawnik ,ale zgodnie z regulaminem dba o aleję wzdłuż działki. Zadarnione alejki  nie tylko ładnie wyglądają , ale rosnąca trawa to więcej tlenu, mniej dwutlenku węgla, latem się nie kurzy , większa wilgotność powietrza itd. - czyli są same korzyści. Zarządy ROD powinni dążyć do tego , aby w ogrodach było jak najwięcej alejek zadarnionych.

 

A oto ,,kwitnący’ ’rezultat poszukiwań wiosny w ROD Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:

Cimiernik biały w Anglii zwany ,,różą bożonarodzeniową”, ponieważ jest pędzony właśnie na okres Bożego Narodzenia tak jak u nas gwiazda betlejemska (poinsecja)

Irysy to cała gama gatunków i odmian - ten na zdjęciu to najwcześniej kwitnący irys żyłkowany

Rannik jak sama nazwa wskazuje kwitnie bardzo wczesną wiosną- jego żółte kwiaty są jak małe słoneczka

Wawrzynek wilcze łyko swoją nazwą nie bardzo budzi zaufanie, ale jego kwiaty na bezlistnych pędach wyglądają prześlicznie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to roślina trująca.

No i najpopularniejsze o tej porze krokusy które można znaleźć prawie na wszystkich działkach tak samo jak najwcześniej kwitnące wiosną przebiśniegi

Śnieżyca wiosenna czaruje swoimi dzwoneczkami z zieloną plamką

Zimowity kojarzą się późnym latem lub wczesną jesienią -a tu proszę zimowit zwany wiosennym swoim ciekawym kolorem zwraca naszą uwagę

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio