Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Warsztaty dla małych chemików w ROD „Wisła” w Nowej Hucie - 23.03.2017

Mimo deszczu, kilkadziesiąt osób z Krakowa i okolic wzięło udział w warsztatach dla małych chemików.  Mali odkrywcy mogli mieszać ciecze i inne substancje oraz produkty spożywcze, obserwując zjawiska np. dyfuzji, mieszania kolorów czy powstawania musujących cieczy.  Warsztaty zorganizował w sobotę Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła” w Krakowie.

Zajęcia odbywały się pod namiotem przy siedzibie Zarządu ROD „Wisła” w Nowej Hucie. „Dzieci licznie przybyły i chętnie brały udział w zajęciach” – mówi wiceprezes ROD „Wisła” Łukasz Woźniak. „Warsztaty prowadziły nauczycielki zaprzyjaźnione z naszym ogrodem” – dodaje.

Podkreśla, że Rodzinny Ogród Działkowy chcą przyciągnąć jak najwięcej ludzi, dlatego organizują wiele imprez. „Poprzez młodych chcemy zachęcić do odwiedzenia ogrodów także starszych. Wykorzystujemy to, że w naszej społeczności wiele osób ma różne umiejętności, doświadczenia i chce się tym dzielić z innymi” – podkreśla wiceprezes Ł. Woźniak.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na Facebooku na stronie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisła”.

Warsztaty dla małych chemików to pierwsze z serii wydarzeń w ogrodzie w tym roku. W przyszłą sobotę działkowcy i zarząd ROD „Wisła” w Nowej Hucie planują z Zarządem Zieleni Miejskiej wspólne sadzenie miejskiej zieleni. Działkowcy dają roślinki i sadzonki, które będą upiększać okolice Nowej Huty i zmieniać klimat tej dzielnicy Krakowa.

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio