Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Debata o bezpieczeństwie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego - 24.03.2017

W dniu 15.03.2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim woj. podkarpackiego odbyła się debata z cyklu spotkań ze społecznością lokalną pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", w której udział wzięli: Prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD p. Agnieszka Sycz oraz Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa w ROD p. Stefan Staniec.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Debatę prowadził Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuda. W debacie uczestniczyli: Wojewoda Podkarpacki p. Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego p. Władysław Ortyl, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego p. Lucjan Kuźniar, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Jerzy Cypryś, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie z terenu województwa podkarpackiego, funkcjonariusze Policji, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa. Główna problematyka spotkania dotyczyła wprowadzonej w 2016 r. przez MSWiA  Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa, działań profilaktycznych oraz priorytetowych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Policji. Podczas debaty podkreślano rolę dzielnicowych, którzy jako pierwsi mają kontakt z obywatelami i organizacjami społecznymi, stowarzyszeniami, instytucjami, radami osiedlowymi, działkowcami i Zarządami rodzinnych ogrodów działkowych.
Komenda Wojewódzka Policji w ramach współdziałania obywatelskiego uczestniczy m.in. w programie poprawy oświaty i wychowania dzieci i młodzieży,  projekcie „Bezpieczny Senior”, projekcie „Bezpieczny Ogród”. Wszystkie te działania przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.
Spotkania tego typu będą odbywać się w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w których licznie uczestniczyć będą przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Podsumowanie działalności odbędzie się podczas spotkania na forum wojewódzkim w listopadzie 2017 r.
               
 
Stefan Staniec
Przewodniczący
Komisji ds. Bezpieczeństwa
Okręgu Podkarpackiego PZD
 
 
zdjęcia: KW Polcji w Rzeszowie 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio