Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wiosna sprzyja organizacji pierwszych ciekawych wydarzeń w ROD - 17.03.2017

Wraz z powrotem działkowego życia w ogrodach rozpoczyna się sezon na ciekawe wydarzenia, które wpisują się w Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD. Wiosenna aura sprzyja imprezom na świeżym powietrzu, dlatego już w najbliższy weekend w ROD „Zachęta” w Warszawie-Wesołej  odbędzie się impreza pt. „Powitanie Wiosny”, zaś w ROD „Wisła w Nowej Hucie przygotowano działkowe laboratorium dla małych chemików, gdzie już w weekend odbędą się pierwsze warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W najbliższą sobotę 18 marca na terenie ROD „Wisła”  Zarząd ROD organizuje działkowe laboratorium. Przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych produktów spożywczych młodzi naukowcy będą mogli mieszać ciecze i produkty obserwując różne zachodzące zjawiska np. dyfuzji, mieszania kolorów, powstawanie musujących cieczy i inne. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15 pod namiotem przy siedzibie Zarządu ROD „Wisła” w Nowej Hucie. Na zajęcie mogą zapisywać się dzieci i młodzież z całego miasta, bowiem zajęcia są organizowane dla wszystkich chętnych.

- Chcemy przyciągnąć do naszych ogrodów jak najwięcej ludzi, dlatego organizujemy wiele imprez. Tym razem poprzez młodych chcemy zachęcić do odwiedzenia ogrody także starszych. Wykorzystujemy to, że w naszej społeczności wiele osób ma różne umiejętności, doświadczenia i chce się tym dzielić z innymi. Warsztaty poprowadzą nauczyciele, którzy na co dzień organizują tego typu zajęcia dla dzieci w przedszkolach i szkole – mówi wiceprezes ROD „Wisła” Łukasz Woźniak. Zarząd planuje transmisję „na żywo” z tego wydarzenia poprzez stronę internetową ogrodu, a także przez profil na Facebooku. Zainteresowanych zachęcamy do oglądania.

Ponadto działkowcy i zarząd ROD „Wisła” w Nowej Hucie już za tydzień wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej organizują przy Klubie Wersalik, który jest miejscem spotkań zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów, wspólne sadzenie zielenie zieleni. Działkowcy dają roślinki i sadzonki, które będą upiększać okolice Nowej Huty i zmieniać oblicze XII dzielnicy Krakowa. Również w Warszawie ruszają pierwsze imprezy integracyjne. W sobotę 18 marca o godz. 17 obędzie się impreza integracyjna działkowców z Wesołej. W programie wspólna zabawa, grill, a także nie zabraknie dobrej muzyki i wspólnych zabaw.

Oby także w innych ogrodach pojawiały się równie ciekawe i pozytywne wydarzenia, które będą integrować działkowców i mieszkańców. Pozostaje mieć nadzieję, że marcowa pogoda pozytywnie zaskoczy działkowców i będzie sprzyjała imprezom na świeżym powietrzu.

AH

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.