Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Stanowisko Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Pile - 13.03.2017

                                                           STANOWISKO

OKRĘGOWEJ KOMISJI REWIZYJNEJ PZD

W PILE

w sprawie wykorzystywania telewizji publicznej do publikowania reportaży szkalujących działalność rodzinnych ogrodów działkowych i działalność członków samorządów PZD oraz podważających konstytucyjność  ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 2013 roku.

 

Członkowie Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Pile uczestniczący w Zebraniu Okręgowego Zarządu PZD w Pile w dniu 9 marca 2017r są przeciwko wykorzystywaniu Telewizji Polskiej do szkalowania i ukazywania negatywnego wizerunku samorządnej organizacji pozarządowej, jaką jest Polski Związek Działkowców.

Dało się to zauważyć na przykładzie programu pt ‘’Działkowa wojna” w magazynie „Ekspres Reporterów’’ wyemitowanym w dniu 14.02. br. że nadal w naszym kraju jest grupa ludzi, której bardzo mocno zależy na likwidacji Polskiego Związku Działkowców a tym samym na likwidacji ogrodów działkowych w Polsce. W tej grupie jak widać obecnie i wcześniej prym wiedzie Pani senator Lidia Staroń, występująca  w tym programie. My działkowcy doskonale pamiętamy jej wcześniejsze działania przeciwko PZD   i prawu działkowemu, dlatego jej negatywne wypowiedzi na temat konstytucyjności ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 13 grudnia 2013 roku i szkalowanie jej działaczy jest obrzydliwe i nie do przyjęcia. Ustawa dobrze służy ponad milionowej rzeszy działkowców, którzy z wielkim niepokojem po 4 latach jej obowiązywania przyglądają się narastającemu atakowi na jej zapisy. Kto za tym stoi ? Czy znowu będziemy musieli walczyć o swoje prawa?

            Dlaczego do tej pory w żadnym z reportaży nie pokazano ogromnej roli jaką spełnia dla działkowców i ogrodów Polski Związek Działkowców oraz jak ważne znaczenie mają ogrody działkowe w życiu  społecznym, w którym przyczyniają się do zaspokajania potrzeb socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych dla rodzin z dziećmi, emerytów i rencistów jak również ochrony środowiska i przyrody.

Kategorycznie domagamy się, aby w każdym z następnych programów związanych z PZD i działkowcami fakty przedstawiane były rzetelne i prawdziwe, a redaktorzy nie byli stronniczy podczas ich prowadzenia.

Przesyłamy drogą elektroniczną.

      

Okręgowa Komisja Rewizyjna PZD w Pile

Przewodniczący – Wojciech Urban

Z – ca Przewodniczącego – Irena Nowicz, Edward Mamet

Sekretarz – Elżbieta Thomas

Członkowie – Zofia Sobecka, Jan Stefańczyk, Jan Weber, Elżbieta Zdunek, Marianna Żmudowska

 

Stanowisko kierujemy do:

 

  1. Senator RP Lidii Staroń
  2. Zarządu TVP
  3. Rady Mediów Narodowych
  4. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
  5. Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Kondrackiego

 

Piła, dn. 9 marca 2017 r.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio