Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie ze Starostą Toruńskim - 06.03.2017

02 marca 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatu Toruńskiego odbyło się spotkanie z Panem Starostą Mirosławem Graczykiem, w którym uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców w osobach: Piotr Gadzikowski – prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, Józef Strzałkowski – członek Prezydium OZ PZD oraz Franciszek Kuczka – Honorowy prezes rod „Malinka” w Chełmży, osoba ciągle oddana i aktywna na rzecz idei Polskiego Związku Działkowców.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo miłego akcentu jakim było wręczenie przez prezesa OZ PZD Panu Staroście dyplomu uznania i podziękowania za dotychczasowy wkład pracy na rzecz rodzinnych ogrodów działkowych oraz finansowe wspieranie uroczystości jubileuszowych w ogrodach działkowych.

W dalszym toku spotkania zostały poruszone tematy dotyczące codziennych problemów działkowców. Nie bez echa pozostały sprawy nagonki medialnej przeciwko działkowcom PZD i ewidentnych knowań osób i instytucji nieprzychylnych Związkowi.

Prezes OZ PZD p. Piotr Gadzikowski poinformował Pana Starostę, że ten rok będzie przebiegać pod hasłem „Jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich”, a że kolebką ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce jest ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu, stąd też w tym mieście odbędzie się na początku czerwca br. inauguracja obchodów święta działkowców.

Pan Starosta – Mirosław Graczyk przyjął zaproszenie na obchody święta, deklarując swój osobisty udział w tak ważnej uroczystości.

 Autor:

Józef Strzałkowski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.