Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Manipulując w ten sposób można osiągać określone cele" - 20.02.2017

Wyemitowany reportaż w magazynie Ekspres Reporterów w dniu 14.02.2017 roku ukazujący relacje między działkowcami a Zarządem jednego z ogrodów działkowych w Białej Podlaskiej, miał w założeniu bronić pokrzywdzonych działkowców przed niedobrym Zarządem ogrodu. Tak naprawdę to autor nie pokazał o co właściwie chodzi. Były zarzuty o wypowiedzenie dzierżawy działkowej za hodowlę kotów na działce. Pokazano agresję Prezesa w stosunku do działkowca, która to sprawa została osądzona przez Sąd. Pokazano bałagan na działce wiceprezesa, pokazano tez działkę Prezesa, co do której trudno byłoby postawić jakikolwiek zarzut, a to że nie dorobił się altany nie może być zarzutem.

Pokazano podpaloną altanę i spór o sprawców.

Jednym słowem dużo i nic. Czytelnik, gdy nie wiedział o co chodzi, to po emisji nie wyrobił sobie zdania. Kto ma rację i dlaczego? Przytoczono wypowiedzi starszych ludzi bez wyjaśnienia podłoża konfliktu, jego rozwoju i przebiegu spraw. Wypowiedzi działkowców z innej opcji widz nie doczekał się.

Absolutnym zaskoczeniem było jednak zaproszenie do programu pani Lidii Staroń senatora z okręgu wyborczego Olsztyn. „Gdzie Rzym a gdzie Krym". Pani senator w oderwaniu od tematu przypuściła atak na PZD i na ustawę o ROD. I tu ujawnił się właściwy cel tego reportażu. Nie obrona działkowców, a atak na PZD podparty wypowiedziami byłych działkowców.

Sprawy toczyły się w trybie statutowym, sądowym i zostały zakończone. Jaki cel miało tworzenie tego programu?. Jest to niestety kolejna odsłona serialu nagonki na PZD.

Co się za tym kryje i kto za tym stoi można się jedynie domyślać, ale TVP nie powinna jednak traktować odbiorcę niepoważnie. Od wydawania werdyktów są Sądy i organy administracji państwowych nie wypowiedzi pojedynczych osób mających w genach awersję do społecznej organizacji, ale manipulując w ten sposób można również osiągać określone cele.

Nigdy dotąd ani gazeta ani telewizja nie była prawem. Chyba, że teraz się to zmieniło.

Działkowcy Okręgu Szczecińskiego

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.