Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

Apel działkowców z Kamienia Pomorskiego, Gryfic, Trzebiatowa, Nowogardu - 14.02.2017

Sprawy Rodzinnych Ogrodów Działkowych przedstawione w Gazecie Wyborczej i w TVP1 w drugiej połowie ubiegłego roku dowodzą jak skromną wiedzą dysponują dziennikarze na temat życia w ogrodach, ich funkcjonowania a nawet na temat przepisów prawnych określających procedury postępowań.

Z tego też względu niektórzy dziennikarze jak Anita Gargas lub Marcin Wójcik idą na łatwiznę, podpierając swoje reportaże wypowiedzią ludzi, którzy albo nie są zorientowani w temacie, w którym się wypowiadają albo też złośliwie próbują oskarżać Polski Związek Działkowców za tzw. „krzywdy" doznane najczęściej za nieprzestrzeganie prawa. To, że sami nie są w porządku, przemilczają. Dziennikarz natomiast zamiast dociekać prawdy puszcza w eter informację jednostronną, często opatrzoną własnym komentarzem, bez głębszego rozeznania sprawy.

Dziennikarz nie poczuwa się do sprostowania ani przedstawienia racji drugiej strony. Informacja wysłana do czytelnika pozostaje nie wyjaśniona.

Apelujemy do organów nadzoru by jednak powrócić do dobrego obyczaju i przestrzegania przez dziennikarzy zawodowej etyki.

Takie reportaże jednostronne są niesmaczne, niewiarogodne i mają charakter nagonki. Krzywdą jednak ludzi uczciwych, oddanych idei ogrodów działkowych. Dziennikarz natomiast nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Tyle się dzisiaj mówi o odnowie. Może należałoby i tu poczynić określone działania, aby prawda była prawdą.

Załącznik plikowy do pobrania

Apel_z_13.02.17_r..pdf

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.