Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W Okręgu Sudeckim PZD trwają narady szkoleniowe - 14.02.2017

Okręgowy Zarząd Sudecki PZD w Szczawnie-Zdroju realizując zadania wynikające z programu PZD na kadencję 2015-2019 uchwalonego przez XII Krajowy Zjazd Delegatów PZD oraz uchwały programowej IX Okręgowego Zjazdu Delegatów PZD w Szczawnie-Zdroju, kontynuuje cykl narad szkoleniowych w sesji wiosennej dla zarządów ROD.

W dniu 8 lutego br. w Domu Działkowca „Podzamcze” w Wałbrzychu odbyła się narada szkoleniowa dla członków zarządów ROD z powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego, w dniu 9 lutego br. w Domu Działkowca „Nowy Świat” w Kłodzku - dla członków zarządów ROD z powiatu kłodzkiego.

Pozostałe narady szkoleniowe odbędą się w następujących terminach:

  • powiat świdnicki: 10.02.2017 r.
  • powiat dzierżoniowski i ząbkowicki: 13.02.2017 r.
  • powiat jeleniogórski: 14.02.2017 r.

Narady poświęcone są omówieniu zadań dla struktur PZD w zakresie przygotowania i przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych w ROD Okręgu Sudeckiego w 2017 r. oraz  realizacji zapisów ustawy o rod i wypełnianiu obowiązków statutowo organizacyjnych przez organy ROD i aktualnych zadań i roli organów Związku  w służbie działkowcom.

Na narady przygotowano komplety materiałów i wzorów dokumentów pomocnych w bieżącej pracy Zarządów ROD wraz z wytycznymi do przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych w ROD, które  dostarczane są uczestnikom narad.

Ponadto przekazywane są zaproszenia dla aktywu ROD na odrębne narady organizowane dla Zarządów ROD w w sprawie inwestycji i remontów w ogrodach. Narady te odbędą się odbędą się  w następujących terminach:

  • powiat wałbrzyski: 01.03.2017 r.
  • powiat kłodzki: 02.03.2017 r.
  • powiat świdnicki: 03.03.2017 r.
  • powiat dzierżoniowski i ząbkowicki: 06.03.2017 r.
  • powiat jeleniogórski: 07.03.2017 r.

Na zakończenie narad zachęcano wszystkich do współpracy we wszelkich dziedzinach koniecznych do dalszego istnienia i rozwoju ogrodnictwa działkowego, a w przypadku wątpliwości w interpretacji prawa do kontaktu z radcą prawnym w Biurze Okręgu Sudeckiego, który służy pomocą w każdym temacie.

 

Lidia Miszta

St. Inspektor

PZD - Okręg Sudecki

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio