Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z ROD „Marzenie” w Kraśniku protestują przeciwko planom budowy drogi wojewódzkiej przez ogród - 14.02.2017

Z chwilą, gdy do Zarządu ROD ”Marzenie” w Kraśniku dotarła informacja o  planowanej budowie obwodnicy miasta i nowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 833 Kraśnik-Chodel przez ogród,  działkowcy natychmiast zareagowali i ostro sprzeciwili się przeciwko takim planom Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Pomimo, iż  budowa nowej trasy wojewódzkiej nie dotyczy bezpośrednio pozostałych pięciu ROD funkcjonujących w Kraśniku,  Zarządy ROD i działkowcy z tych ogrodów solidarnie przyłączyli się do protestu i razem z działkowcami z ROD „Marzenie” apelują o zmianę przebiegu drogi i wybór innego wariantu.

Polski Związek Działkowców Okręg w Lublinie oraz Zarządy ROD z miasta Kraśnika w pismach skierowanych do Dyrektora  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie zaapelowali o przyjęcie innego wariantu przebiegu drogi wojewódzkiej i dokonanie zmian w planach, które nie spowodują zniszczenia dużej części w/w Rodzinnego Ogrodu Działkowego i jednocześnie będą zdecydowanie mniej kosztowne.

Działania środowiska działkowego poparły Władze Miasta Kraśnika, które od lat wspierają i promują ogrodnictwo działkowe wśród mieszkańców miasta. Nagłośnienie medialne planowanej budowy obwodnicy spowodowało, że również mieszkańcy nie zgadzają się na taki wariant poprowadzenia drogi. Uwzględnienie stanowiska działkowców oraz Urzędu Miasta Kraśnik,  w którym zaproponowano budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Urzędowskiej i Energetycznej byłoby rozwiązaniem kompromisowym.

Prace projektowe trwają, a działkowcy przystąpili do zbierania podpisów popierających koncepcję, która przewiduje zachowanie najstarszego w mieście rodzinnego ogrodu działkowego.

Związek i Zarządy ROD nie  pozwolą na zniszczenie pracy pokoleń działkowców.

 

Magdalena Wójcicka

Dyrektor Biura Okręgu PZD w Lublinie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio