Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie noworoczne nowotomyskich działkowców - 10.02.2017


Już tradycyjnie w styczniu nowotomyscy działkowcy spotykają się by wspólnie podsumować miniony rok i wspólnie nakreślić plan bieżący działania. Tak też było w piątek 27 stycznia br. w tym dniu , spotkał się Zarząd ROD Świerczewskiego, członkowie komisji statutowych. Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu udział wzięli również przedstawiciel Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu Sylwester Chęciński oraz Włodzimierz Hibner burmistrz Nowego Tomyśla.

O aktualnych sprawach związanych z funkcjonowaniem PZD, problemach i planach związku w skali kraju oraz okręgu poinformował Wiceprezes OZ PZD Sylwester Chęciński.

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wspominał wyjątkową imprezę zorganizowaną w 2016 roku na terenie miasta, podczas Jarmarku Chmielo – Wikliniarskiego, czyli Okręgowym Dniu Działkowca. Działkowa impreza do Nowego Tomyśla przyciągnęła setki działkowców, oraz znamienitych gości, gospodarzy innych miast z Wielkopolski. To właśnie podczas tego wydarzenia nowotomyski ogród otrzymał wyjątkowy medal przyznany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Wożniaka.

 

Jednak nie samymi imprezami żyje ogród, szereg inwestycji, wspólnych działań i współpraca z władzami samorządowymi owocuje w tym, że nowotomyski ROD jest w czołówce najlepszych w kraju. Nowy rok to kolejne wyzwania, modernizacje i dużo ciężkiej pracy – podkreślał prezes ogrodu Józef Kasprzak. Przed nami jeszcze więcej pracy, w tym roku ogród obchodzić będzie jubileusz 60-lecia powstania ogrodu. – dodaje.

Na zakończenie spotkania burmistrz Włodzimierz Hibner otrzymał z rąk przedstawicieli OZ PZD Sylwestra Chęcińskiego oraz Józefa Kasprzaka działkowy kalendarz na 2017 rok z przepięknymi kolorowymi fotografiami kwiatów z polskich ogrodów.

 

Źródło: http://wielkopolskamagazyn.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio