Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Sprostować nie ma komu. Przeprosić też nikt się nie kwapi" - 06.02.2017

Szanowny Panie Redaktorze Naczelny. Dlaczego, pomimo kierowanych do redakcji Gazety Wyborczej pism w proteście o zamieszczenie kłamliwych wiadomości o Polskim Związku Działkowców przez redaktora Marcina Wójcika w artykule pod tytułem „Ruch obrony na działkach", do chwili obecnej nie ukazała się choćby jedna wzmianka na ten temat ze strony Gazety Wyborczej?

Redaktor Wójcik, swój artykuł kierował świadomie do czytelnika. Czytelnik te informacje ma prawo przyjąć jako prawdziwe, jeżeli nie zna szczegółów i sytuacji w ogrodach działkowych. Taka manipulacja czytelnikiem jest niedopuszczalna. Jest to atak na dobre imię nas, działkowców zrzeszonych w PZD.

Nieprawda poszła jednak do ludzi. Sprostować nie ma komu. Przeprosić też nikt się nie kwapi.

Dlaczego pan redaktor Marcin Wójcik, nie czuje się winnym za to, co powypisywał w cytowanym artykule na temat działania zarządów w ogrodach, na temat traktowania działkowców, czy też nie do końca jasnych rozliczeń z działkowcami za likwidowanie ich mienie. To co powypisywał - to swoiste oskarżenie ludzi za niepopełnione czyny. Za taką postawę powinien ponieść konsekwencje.

Gdyby był człowiekiem honoru to zdobył by się na słowa przepraszam za wypowiedzi pochodzące bezpośrednio od niego lub także za przytaczanie wypowiedzi najczęściej nieprawdziwych przez jego informatorów.

Dla Gazety Wyborczej takie wypadki przy pracy nie przysparzają chwały.

Działkowcy ROD "Krzekowo" w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.