Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przygotowania do Walnych Zebrań w ROD - 30.01.2017

W okręgu zielonogórskim kontynuowane są prace związane z  przygotowaniem kampanii sprawozdawczej.  W tym celu, w terminie od 25 stycznia do 8 lutego br., zaplanowano cykl szkoleń warsztatowych dla sekretarzy i prezesów zarządów ROD - w   7 rejonach, tj. w Żaganiu, Lubsku, Zielonej Górze, Szprotawie, Sulechowie, Nowej Soli i Żarach. Tematem spotkań jest omówienie zadań związanych z organizacyjnym i merytorycznym przygotowaniem kampanii sprawozdawczej w roku 2017.

Pierwsza z cyklu narad odbyła się 25 stycznia br., – w Szprotawie - dla ogrodów ze Szprotawy i Kożuchowa. Uczestnikom spotkania przypominano zasady organizowania walnych zebrań i związane z tym konieczne czynności organizacyjne (w tym: sposób powiadomienia o zebraniu, przygotowanie list obecności, ustalenie miejsca i terminu spotkania z wykluczeniem zebrań „pod chmurką”, zabezpieczenie sprawnego prowadzenia zebrania oraz pracy komisji i protokólanta). Szczegółowo omówione zostały  dokumenty jakie zarząd zobowiązany jest przygotować, z podkreśleniem  przejrzystości materiałów sprawozdawczych (merytorycznych i finansowych),  zasad planowania zadań inwestycyjnych i remontowych oraz poprawności podejmowanych uchwał.

Materiał szkoleniowy stanowiły wzory dokumentów opracowanych  przez KR PZD oraz własne - opracowane w OZ PZD.

W programie spotkań przewidziano również czas na informację i  rozmowę o funkcjonowaniu PZD, z uwzględnieniem sytuacji wynikającej z zeszłorocznej aktywności RPO, uchwał NSA oraz ataków medialnych na PZD.

W naradach uczestniczą i zajęcia prowadzą członkowie Prezydium OZ PZD, Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz pracownicy biura OZ.

I Wiceprezes OZ PZD

mgr Joanna Mikolajczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio